Gromy sypały się w ringu

18 pojedynków stoczyli pięściarze podczas rozgrywanego w sobotę w Lublinie Turnieju Mikołajkowego oraz 22. Meczu Barbórkowego, w którym drużyna Gwarka Łęczna, w składzie z pięściarzami z klubów z naszego okręgu m.in. z Lublina: Berej Boxing, MKS Kalina, KS Paco i Olimpu, pokonała 13:11 zespół RKB Boxing Radom.


Tegoroczne bokserskie ostatki należy uznać za niezwykle udane. Na ringu ustawionym przy ul. Peowiaków 6, gdzie przed laty mieściło się słynne kino Apollo i w 1944 roku odbył się pierwszy na ziemiach wyzwolonych mecz pięściarski, nie zabrakło ciekawych i emocjonując walk.

Już w pierwszym, meczowym pojedynku, seniorów w kat. 81 kg, w którym zmierzyli się Hubert Kwapisz i Sylwester Bidziński, ciosy sypały się jak gromy z nieba zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Nic w tym dziwnego, że po zakończeniu turnieju, zwycięzca tej walki (pięściarz z Lublina) został wybrany najlepszym zawodnikiem imprezy.

W kolejnym pojedynku mieliśmy okazję obejrzeć w akcji dwóch medalistów ostatniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, brązowego w barwach Gwarka Krystiana Mendzelewskiego (na co dzień MKS Kalina) i złotego Nikodema Szafarza w RKB Boxing Radom. Młodzi pięściarze pokazali, że medale zdobyte w mistrzostwach Polski nie były dziełem przypadku. Pojedynek był niezwykle wyrównany i gdyby sędziowie mogli przyznać remis, ten byłby jak najbardziej sprawiedliwy. Ostatecznie 2:1 wygrał jednak lublinianin. Jeszcze dwie walki kończyły się niejednogłośnymi wygranymi gospodarzy, co miało jak się później okazało kluczowe znaczenie dla końcowego wyniku spotkania.

Przed rozpoczęciem Turnieju Mikołajkowego LOZB, a także Meczu Barbórkowego jego uczestnicy minutą ciszy uczcili pamięć Henryka Kukiera, najwybitniejszego lubelskiego pięściarza, mistrza Europy z 1953 r., 6-krotnego mistrza Polski, zmarłego przed tygodniem, 5 grudnia. BAS

Lublinianin Hubert Kwapisz (na zdjęciu w środku) został wybrany najlepszym zawodnikiem sobotniego meczu z RKB Boxing Radom. Za najładniejszą walkę uznano starcie medalistów 26. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Krystiana Mendzelewskiego z Lublina (drugi z lewej) z Nikodemem Szafarzem z Radomia. Puchary i nagrody zawodnikom wręczyli Grzegorz Szkutnik, szef marketingu w LW Bogdanka SA oraz Bartłomiej Grygiel, prezes Gwarka Łęczna

MGKS GWAREK ŁĘCZNA – RKB BOXING RADOM 13:11

senior 81 kg: Hubert Kwapisz – Sylwester Bidziński 3:0 (2:1)
kadet 54 kg: Krystian Mendzelewski – Nikodem Szafarz 2:1 (4:2)
junior 52 kg: Mger Sargasjan – Emilian Dudajek 2:1 (6:3)
kadet 63 kg: Kacper Chachaj – Kacper Machnio 0:3 (7:5)
kadet 63 kg: Igor Rondoś – Kacper Chodara 2:1 (9:6)
junior 60 kg: Kacper Lipiec – Wiktor Orynek 0:3 (10:8)
junior 75 kg: Nikita Benedycki – Cezary Znamiec 0:3 (11:10)
senior 75 kg: Karol Burzak – Kamil Dyzma 3:0 (13:11)
W ramach meczu odbył się także niepunktowany pojedynek adeptów, młodych zawodników łęczyńskiego Gwarka, 11-letniego Wiktora Lipca z młodszym o rok Kornelem Kotem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here