Gronostaje dla prof. Jarosza

Prof. Mirosław Jerzy Jarosz od 1 września jest nowym rektorem Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Na stanowisku zastąpił prof. dr hab. Marka Żmigrodzkiego, który sprawował tę funkcję w kadencji 2019-2021.


Dr hab. n. med. Mirosław J. Jarosz jest związany z WSEI od kilkunastu lat. W latach 2013-2019 pełnił już funkcję Rektora Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. Przez ostatnie dwa lata był prorektorem ds. nauki i współpracy międzynarodowej. Wcześniej, w latach 2011-2013 był dziekanem Wydziału Pedagogiki i Psychologii WSEI.

Nowy rektor WSEI jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie. Jest doktorem habilitowanym nauk medycznych w zakresie medycyny, specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Był m.in. prodziekanem Wydziału Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu UM w Lublinie (2005-2011), dyrektorem Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie (1991-1995) i zastępcą dyrektora ds. lecznictwa Wsi (2002-2004). Dr. hab. Mirosław J. Jarosz był w latach 90’ członkiem założycielem i wiceprezesem Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Na swoim koncie ma wiele publikacji naukowych, prestiżowych nagród i wyróżnień.

– Moim głównym celem w nadchodzącej kadencji będzie umocnienie pozycji Uczelni na międzynarodowym rynku edukacyjnym oraz rozwój naukowy Uczelni. Oczywiście dalej będę pracował nad rozwijaniem i udoskonalaniem najmocniejszych stron Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie jakimi są kierunki i specjalności kształcenia, odpowiadające na wyzwania współczesności i realne potrzeby rynku pracy – mówi prof. Mirosław J. Jarosz, rektor WSEI. Opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here