Groźna czołówka w Żółkiewce

W Żółkiewce doszło do groźnego wypadku z udziałem trzech samochodów. Jak ustalili policjanci, 23-latek kierujący nissanem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu oplowi. W efekcie niemieckie auto wbiło się w seata.

W niedzielę, 23 września, ok. 14.00 dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku w Żółkiewce. – Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący nissanem, 23-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, podczas wykonywania skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z przeciwka pojazdowi marki opel, którym podróżował 19-letni mieszkaniec Krakowa z dwojgiem pasażerów – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.

W wyniku zderzenia samochodów, opel przemieścił się i uderzył w czekające na możliwość włączenia się do ruchu auto marki seat, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. – Kierowca nissana i pasażerowie opla zostali przewiezieni do szpitala. Po badaniach okazało się, że obrażenia, jakich doznał 23-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, są poważne. U pozostałych stwierdzono ogólne potłuczenia – dodaje rzecznik. Funkcjonariusze ustalają dokładne przyczyny oraz przebieg zdarzenia. Wiadomo, że wszyscy kierujący byli trzeźwi. (kg)