Groźny wypadek w Borowicy

Małżeństwo w średnim wieku trafiło do szpitala po tym, jak w Borowicy ich Citroen wypadł z drogi, wpadł do rowu i zatrzymał się między drzewami.

Do groźnego zdarzenia doszło w miejscowości Borowica w gminie Łopiennik Górny w nocy ze środy na czwartek. – Kierujący samochodem osobowym marki Citroen, 50-letni mieszkaniec gminy Rejowiec Fabryczny, stracił panowanie nad pojazdem, który zjechał do rowu, a następnie przewrócił się na bok – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Kierujący i podróżująca z nim żona zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście w trakcie badań okazało się, że doznali jedynie ogólnych potłuczeń. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. – Wyjaśniamy przyczyny zdarzenia. Niewykluczone jednak, że doszło do niego z powodu niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze – mówi Wasilewski.
Policja przypomina, że okres zimowy to szczególnie trudny czas dla kierowców. – Zmienna aura, opady śniegu czy oblodzenie to tylko niektóre z czynników utrudniających poruszanie się po drogach. Jazda z nadmierną prędkością, to wciąż główna przyczyna ostatnich zdarzeń drogowych na terenie naszego powiatu. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, rozwagę i ostrożność – podkreśla rzecznik krasnostawskiej policji. (kg)