GTAm gwiazdą zlotu

Za nami największa w Polsce impreza dla miłośników włoskiej kultury i motoryzacji, czyli ForzaItalia.pl. Pomimo jesiennej pogody około tysiąca uczestników spotkało się w Pałacu Rozalin pod Warszawą, by wspólnie świętować 12. już edycję zlotu. Wśród eksponowanych nowych i zabytkowych aut jaśniała piękność w kolorze zielonym, Alfa Romeo Giulia GTAm, po raz pierwszy zaprezentowana w Polsce właśnie w gronie klubowiczów ForzaItalia.pl.

Zloty klubu ForzaItalia.pl od lat przyciągają fanów włoskiej umiejętności cieszenia się życiem. Szczególnie bliska jest im pochodząca z Półwyspu Apenińskiego myśl techniczna odzwierciedlona we włoskich samochodach. I choć dla uczestników imprezy są zawsze przygotowane liczne atrakcje, jak rajd turystyczny, wykłady i prelekcje, specjały włoskiej kuchni czy konkurs elegancji, to największym zainteresowaniem cieszy się ekspozycja aut zarówno tych należących do klubowiczów, jak i najnowszych modeli wystawionych przez polski oddział Alfy Romeo.

Największą sensację w tym roku wywołała najnowsza Alfa Romeo Giulia GTAm, czyli Giulia Quadrifoglio o jeszcze wyższej specyfikacji i lepszych osiągach uzyskanych w wyniku współpracy koncernu z zespołem Sauber Engineering z F1 Alfa Romeo Racing ORLEN. Giulia GTAm dostępna jest z silnikiem znanym z wersji Quadrifoglio 2.9 V6 Bi-Turbo, ale o mocy zwiększonej z 510 KM do 540 KM i najlepszym w swojej klasie stosunku mocy do pojemności skokowej, wynoszącym 187 KM/1 litr. Dzięki szerokiemu zastosowaniu ultralekkich materiałów masa własna samochodu została zredukowana o 100 kg w porównaniu z Giulią Quadrifoglio, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi zaledwie 3,6 sekundy.

GTAm to samochód dla purystów motoryzacji, którzy podczas jazd po torze wyścigowym docenią walory auta homologowanego jako seryjne, a jednak w specyfikacji wyścigowej. Model udowodnił swój potencjał podczas prób na torach Balocco Proving Ground i Nardo Ring, gdzie prowadzony przez Antoniego Giovinazziego, kierowcę teamu F1 Alfa Romeo Racing ORLEN, uzyskał czasy o 3-4 sekundy lepsze od ultraszybkiej Giulii Quadrifoglio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here