Gwałciciel zatrzymany

Śledztwo jest w fazie początkowej. Wiadomo niewiele, a organy ścigania milczą, przyznając jedynie, że sprawa jest bardzo delikatna i złożona. 28-latek miał znęcać się i niejednokrotnie gwałcić swoją dziewczynę.

W czwartek (28 września) mężczyznę zatrzymano, a następnego dnia doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Chełmie.
– Postępowanie jest w fazie początkowej. Ze względu na dobro śledztwa i charakter sprawy nie możemy ujawnić szczegółów – mówi Lech Wieczerza, prokurator rejonowy w Chełmie.
Nie wiadomo nic na temat okoliczności zatrzymania ani tego czy mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Nieoficjalnie jednak udało się ustalić, że 28-latek mieszkał na stancji ze swoją dziewczyną. To właśnie tam miało dochodzić do aktów przemocy. Mężczyzna, głównie po alkoholu (prawdopodobnie również po substancjach odurzających), znęcał się nad konkubiną. Zgwałcił ją, o czym mniej więcej tydzień temu dowiedziała się policja. Prawdopodobnie też zwyrodnialec robił to wielokrotnie.
28-latek, mimo młodego wieku, jest doskonale znany chełmskiej policji. Nieraz wchodził w konflikt z prawem i niejedno ma na sumieniu. Najprawdopodobniej decyzją sądu trafi do aresztu tymczasowego. (pc)