Gwiazda zgasła na Globusie

Konrad Tarkowski, grający trener lubelskiej drużyny, także wpisał się w sobotnim meczu na listę strzelców - w 22. minucie doprowadził do wyrównania (2:2)

Pierwszoligowy AZS UMCS Lublin zagra w 1/8 finału Pucharu Polski w futsalu! Dziki wywalczyły awans dzięki wygranej w sobotnim meczu nad rywalem grającym klasę rozgrywkową wyżej, Gwiazdą Ruda Śląska 6:4. O ćwierćfinał lubelski zespół zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji: NEXX Goczałkowice-Zdrój – Profi Sport Wrocław.

Kibice, którzy wybrali się w sobotnie popołudnie do hali Globus przeżyli prawdziwą huśtawkę nastrojów. Akademicy już w 4. minucie objęli prowadzenie, by następnie dać sobie wbić dwie bramki. Dziki obudziły się dopiero po przerwie, a sygnał do walki dał grający trener Konrad Tarkowski, doprowadzając do wyrównania. Po świetnej, ofensywnej grze i ostrej wymianie ciosów nasz zespół prowadził już 6:2. Gwiazda nie złożyła jednak broni i zdołała odrobić dwie bramki. Na szczęście w nerwowej końcówce zawodnicy AZS UMCS Futsal Team na więcej gościom już nie pozwolili.

Lubelski zespół sobotnie zwycięstwo nad Gwiazdą dedykuje nieobecnemu na parkiecie Mateuszowi Szafrańskiemu i jego mamie, która zmaga się z chorobą. Redakcja „Nowego Tygodnia” przyłącza się do życzeń szybkiego powrotu do zdrowia! BAS

AZS UMCS Lublin – Gwiazda Ruda Śląska 6:4 (1:2)

AZS UMCS: Paweł Furtak, Tomasz Ławicki, Michał Ostrowski, Łukasz Mietlicki, Jakub Wankiewicz, Przemysław Hajkowski, Damian Stelmaszuk, Marcin Ostrowski, Grzegorz Fularski, Konrad Tarkowski, Tomasz Sekrecki, Tomasz Godyński.

Gwiazda: Patryk Lawacz, Patryk Widuch, Mateusz Dynek, Hubert Szaraniec, Jakub Naleśnik, Danies Sobecko, Mateusz Węgrzyn, Bartosz Siadul, Kamil Wojciuch, Piotr Hiszpański, Mateusz Świerczyński, Olaf Białek.

Bramki: 1:0 Ostrowski 4, 1:1 Hiszpański 15, 1:2 Siadul 20, 2:2 Tarkowski 22, 3:2 Sekrecki 29, 4:2 Wankiewicz 30, 5:2 Mietlicki 34, 6:2 Stelmaszuk 34, 6:3 Siadul 37, 6:4 Dynek 38.