Gwiazdy błyszczały na parkiecie

KS Lublinianka, zwycięzcy II Ogólnopolskiego Turnieju +35 Lubelskie 2022. Na zdjęciu od lewej: Konrad Zieliński, Wojciech Josicz, Paweł Tęsny, Grzegorz Góral, Wojciech Krzymowski i Michał Bloch. Nieobecni Łukasz Sobiech i Piotr Baran

Dużo ciekawych akcji i zwrotów w meczach, niczym w zakończonych wczoraj Mistrzostwach Świata w Katarze. Mowa o II Ogólnopolskim Turnieju +35 Lubelskie 2022 w halowej piłce nożnej, rozgrywanym w hali Uniwersytetu Przyrodniczego. Najlepszą drużyną okazała się Lublinianka, która w finale pokonała 2:1 KS Lublin, zespół, w którym występowali między innymi byli reprezentanci Polski, mistrzowie kraju z warszawską Legią – Grzegorz Bronowicki i Tomasz Brzyski.

W turnieju oldbojów organizowanym przez Piotra Bielaka i Mirosława Zagrodniczka z KS Lublin, byłych znakomitych piłkarzy, nie zabrakło ich równie utytułowanych kolegów z ligowych boisk. W każdym z zespołów można było odnaleźć gwiazdy, które jeszcze nie tak dawno swoją grą cieszyły kibiców drużyn w naszym regionie.

W finale KS Lublin zmierzył się z Lublinianką. Gospodarze turnieju szybko objęli prowadzenie po golu Pawła Bugały. Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla faworytów są kwestią czasu, po błędzie bramkarza wyrównał Wojciech Josicz. Lublinianka poszła za ciosem i minutę przed końcem Josicz zdobył drugiego gola, na wagę zwycięstwa w turnieju.

W meczu o 3. miejsce Hetman Zamość (przegrał półfinał z Lublinianką w rzutach karnych) wygrał 2:0 ze Stalą Poniatowa.

Partnerem turnieju było Województwo Lubelskie – “Lubelskie z dumą wspieramy sport” , Urząd Miasta Lublin i Lubelski Związek Piłki Nożnej.

– Serdecznie dziękujemy za wsparcie panu marszałkowi Jarosławowi Stawiarskiemu, pani wiceprezydent Beacie Stepaniuk-Kuśmierzak, prezesowi LZPN Zbigniewowi Bartnikowi, a także kolegom z boiska, którzy prowadzą dziś firmy i pośpieszyli z pomocą – mówi Piotr Bielak, organizator turnieju. BAS

Finał

KS Lublinianka – KS Lublin 2:1

o 3. miejsce

Hetman Zamość – Stal Poniatowa 2:0

o 5. miejsce

Ruch Izbica – LSM Polska 1:1 karne 3:1

o 7. miejsce

Motor Lublin – Wisła Puławy 5:5 karne 2:1

NAJLEPSI

bramkarz – Krzysztof Hadło (Hetman Zamość)

zawodnik – Wojciech Josicz (KS Lublinianka)

strzelec – Jacek Paździor (KS Lublin) – 8 goli