Hala gotowa!

Ze szkoły bezpośrednio do hali można przejść wyłożonym sztuczną trawą łącznikiem na wysokości pierwszego piętra. – To bardzo ciekawe rozwiązanie a łącznik będzie służył również do organizacji szkolnych imprez – chwalą pomysł projektantów wicestarosta Waldemar Białowąs i dyrektor Stanisław Stefańczyk

Hala sportowa przy I Liceum Ogólnokształcącym w Świdniku została dopuszczona do użytkowania. Jako pierwsi nowy obiekt przetestowali uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Na uroczyste otwarcie i przecinanie wstęg jeszcze przyjdzie czas.


– To ważny dzień, ukoronowanie wielomiesięcznych starań, by o czasie powstał w Świdniku nowoczesny obiekt sportowy, gdzie młodzież będzie mogła rozwijać swoje pasje sportowe i trenować w profesjonalnych warunkach – mówił w poniedziałek, 11 czerwca, wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs.

Właśnie w ubiegły poniedziałek Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie hali przy I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego. Z obiektu będą korzystać nie tylko uczniowie „Bronka”, ale również innych szkół z terenu powiatu. Już w poniedziałek nowy obiekt przetestowali uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, którzy odbyli tu pierwsze zajęcia korekcyjne. Tego samego dnia dyrektor SOSW, Elżbieta Krupa, podpisała umowę z gospodarzem obiektu, dyrektorem I LO, Stanisławem Stefańczykiem, na mocy której takie zajęcia będą odbywać się regularnie.

– Cieszę się, że nasi uczniowie mogą korzystać z zajęć rehabilitacyjno-usprawniających, które odbywają się w tak doskonałych warunkach – mówi E. Krupa.

Nowy obiekt ma wymiary 36 na 44 m, zaś samo boisko 20 na 40 m. W hali, oprócz szatni, na piętrze urządzono salę do gimnastyki korekcyjnej i fitnessu oraz siłownię. Zamontowano w niej też opuszczane pilotem kosze. Wokół budynku ułożono kostkę brukową oraz wydzielono parkingi dla aut i rowerów. Zainstalowano także sprowadzoną z Włoch windę, przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ciekawie prezentuje się również łącznik pomiędzy nową halą a budynkiem szkoły. W środku zlokalizowano szatnie z natryskami, a na dachu… taras.

– Wychodzi się na niego z pierwszego piętra szkoły. Wyłożyliśmy go sztuczną trawą i ogrodziliśmy barierkami. W ciepłe dni młodzież będzie mogła spędzać tu przerwy między zajęciami. Mogą się tu także odbywać różne szkolne imprezy – mówi wicestarosta.

W planach powiat ma także zaaranżowanie wewnętrznego patio. Na razie zasiano tu trawę, a Wydział Architektury i Krajobrazu UMCS w ramach współpracy przygotowuje bezpłatny projekt zagospodarowania tej przestrzeni. (w)