Hej, dana, dana!

Uczestnicy przeglądu na „rodzinnym” zdjęciu

W Klubie Osiedlowym Przyjaźni w Lublinie odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Tańców Ludowych „Hej, dana, dana!”. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowało aż 52 dzieci z lubelskich przedszkoli: nr 42, 59 oraz Przedszkola Prywatnego „Martynka”.


Dzieci tańczyły na ludową nutę, ubrane w piękne tradycyjne stroje. Dziewczynki miały na sobie białe bluzki i kolorowe spódnice, na szyi korale, we włosach wstążki, a głowy zdobiły im wianki z kolorowych kwiatów. Chłopcy ubrani byli w białe koszule. Najmłodsi ku uciesze licznie zgromadzonych na widowni: rówieśników, rodziców, dziadków i członków osiedlowego Klubu Seniora zatańczyli: „Kowala”, „Szota”, „Maryneczkę”, „Krakowiaka”, „Trojaka”, „Owczareczka” oraz „Polkę lubelską”.

– Zorganizowany przez nasze przedszkole przegląd miał na celu rozbudzanie zainteresowania tradycjami i obrzędami Polski oraz regionu. Po raz kolejny dzieci miały okazję na deskach Klubu zaprezentować swoje umiejętności taneczne przed kolegami i koleżankami z innych przedszkoli – wyjaśnia Anna Wnuk-Przegalińska, nauczycielka z Przedszkola nr 42, która wraz z trzema innymi nauczycielkami: Moniką Charmas, Anną Kołodziej i Patrycją Pydyś zorganizowały imprezę, charakterem nawiązującą do Międzyprzedszkolnego Przeglądu Przyśpiewek „Raz na ludowo”, który w klubie Przyjaźni odbył się jesienią ubiegłego roku. KAB