Historyczne osiągnięcie In Loft Futsal Team

In Loft Futsal Team Lublin, mistrzowie PALF. Stoją od lewej: Adrian Parzyszek, Tomasz Sekrecki, Paweł Bielak, Mateusz Kłyk, Artur Banasik (kierownik drużyny). Dolny rząd od lewej: Łukasz Mietlicki, Konrad Tarkowski, Marcin Ostrowski, Jakub Bednara, Michał Bloch. Na zdjęciu brak: Marcina Zapała, Erwina Sobiecha, Łukasza Sobiecha, Karola Struga, Piotra Barana, Pawła Furtaka i Tomasza Wnuka

21. edycja Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu w Świdniku, organizowana przez Starostwo Powiatowe i Ognisko TKKF Świt, przeszła do historii. W sezonie 2019/20 w trzech ligach rywalizowały 23 drużyny. Najlepszą ekipą rozgrywek IBRA Extraligi został beniaminek – In Loft Futsal Lublin, który jako jedyny nie przegrał meczu. KALADI SPORT I Ligę wygrało Starostwo Powiatowe, a mistrzem OLIMP Ligi Oldbojów został zespół Misztal Meble

– 21. edycja przede wszystkim charakteryzowała się dużą liczbą strzelanych bramek w większości rozgrywanych spotkań. To na pewno było jedną z atrakcji rozgrywek, bo, jak wiemy, gole to sól piłki w każdym wydaniu – mówi Jacek Kosierb, organizator Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu w Świdniku.

– Sezon był też historyczny z jeszcze jednego powodu. Po raz pierwszy drużyna, która zdobyła tytuł mistrzowski w extralidze, uczyniła to, zdobywając komplet punktów. In Loft Futsal Team Lublin, prowadzony przez Artura Banasika, znacznie podniósł poziom w najwyższej klasie rozgrywkowej, co też oczywiście możemy zapisać na plus. Na minus, ale to już od kilka lat, brak dopływu nowych, młodych uczestników.

Ten problem ma miejsce także w innych tego typu ligach naszego województwa. Jakiś czas temu powiedziałem, że nasza liga raczej będzie ewaluować w kierunku powiększania ligi oldbojów, co zapewne będzie miało miejsce już w następnym sezonie rozgrywkowym, do udziału w którym już dziś w imieniu organizatorów bardzo serdecznie zapraszam – dodaje J. Kosierb.

BAS