Historyczne spotkanie w Lublinie

Lubelską drużynę tworzą m.in. zawodnicy występujący w przeszłości w klubie LUKS Grześ Hrubieszów. Grającym pierwszym trenerem jest Cezary Pietraszek. Drugim trenerem jest również aktywny zawodnik – Michał Jagiełło

Lublin dołączył do ligowej mapy unihokeja w Polsce! Wszystko za sprawą AZS Politechnika Lubelska, która przystąpiła do rozgrywek I Ligi mężczyzn!

To na Politechnice Lubelskiej ponad półtora roku temu postawiono na rozwój tej dyscypliny. Mimo przeciwności (pandemia Covid-19) – nie zniechęcono się. Grupa pasjonatów sportu z Lublina, dzięki wsparciu kolegów z Hrubieszowa, przywróciła na mapę Polski unihokej na Lubelszczyźnie.

– Coraz częściej w szkołach gra się w unihokeja. Od dwóch lat do kalendarza Akademickich Mistrzostw Polski został włączony unihokej. Dlatego zostaliśmy inicjatorami w naszym regionie, stawiając na rozwój unihokeja i startując w rozgrywkach I Ligi mężczyzn. To ma być zapalnik dla młodzieży w Lublinie i okolicach – mówi Jakub Kańkowski, prezes Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Lubelskiej.

Inauguracja sezonu, która miała miejsce przed dwoma tygodniami nie należała do najłatwiejszych. AZS Politechnika pojechała na daleki wyjazd do Torunia, gdzie zmierzyła się z kandydatem do awansu – TLU Kala Izolacje Toruń i przegrała aż 4:17.

Lublinianie na pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach liczyli w kolejnym meczu, historycznym spotkaniu w Lublinie, z UKS Błyskawica Niechanowo. Nasi akademicy schodzili na dwie przerwy prowadząc jedną bramką! Po dwudziestu minutach wygrywali 3:2, a przed ostatnią przerwą 4:3. Końcówka meczu należała jednak do rywali, którzy zdobyli cztery bramki i odnieśli zasłużone zwycięstwo 7:5.

Dla AZS Politechniki dwie bramki zdobył Patryk Jaskorski, po jednej Jerzy Brzozowski, Jarosław Migas i grający trener Cezary Pietraszek. – Najbardziej jestem zadowolony z naszego bramkarza – Łukasza Brylińskiego. Staraliśmy się mu pomóc w obronie, jak tylko mogliśmy. Czasem brakowało nam dwóch, czy trzech kroków. Dodatkowo złapaliśmy głupie kary. Należą się podziękowania i gratulacje przeciwnikom, którzy dzisiaj dużo lepiej od nas zagrali – mówił Pietraszek.

Najlepszym zawodnikiem spotkania po stronie AZS Politechniki Lubelskiej został wybrany bramkarz Łukasz Bryliński. Wybronił osiemnaście z dwudziestu pięciu strzałów.

Kolejne domowe spotkanie zespół AZS Politechniki Lubelskiej rozegra 23 października z klubem Spartanie Opalenica. MAG