Historyczny brąz Bartosza Kitlińskiego

Bartosz Kitliński z rodzicami, byłymi medalistami mistrzostw Polski - Agnieszką (srebro i dwukrotnie brąz na 800 m) i Piotrem (złoto na 1500 m)

Świetnie zakończył tegoroczne zmagania Bartosz Kitliński, młody biegacz AZS UMCS Lublin. Podczas rozegranych w sobotę w Tomaszowie Lubelskim 93. PZLA Przełajowych Mistrzostw Polski 17-latek wywalczył brązowy medal, zdobywając jedyny krążek dla lubelskiego klubu i naszego regionu w kategoriach juniorskich, jak również pierwszy dla utytułowanej rodziny Kitlińskich w biegach przełajowych!

Syn byłego mistrza Polski na 1500 metrów oraz srebrnej medalistki oraz dwukrotnie brązowej na 800 m od początku biegu rozgrywanego na dystansie 3 kilometrów plasował się w czołówce. Ostatecznie z czasem 10:26 zajął trzecie miejsce, o 16 sekund ustępując drugiemu na mecie Szymonowi Twardoniowi z Energetyka Poznań oraz o 23 s zwycięzcy Kamilowi Herzykowi z JUST TEAM Bielsko-Biała.

Tegoroczny sezon Bartosza Kitlińskiego można uznać za bardzo udany.  – Uczestniczył w trzech imprezach mistrzowskich w kategorii juniora młodszego i z każdej przywoził medal. Rozpoczął od Halowych Mistrzostw Polski U18 w Toruniu gdzie zwyciężył w biegu na 600 m. Podczas Mistrzostw Polski U18 w biegu na 800 metrów w Radomiu wywalczył srebrny medal, teraz mamy brąz w przełajach – cieszy się Piotr Kitliński, tata i trener młodego zawodnika.

Udane starty w sezonie letnim zaowocowały powołaniem do reprezentacji Polski na mecz międzypaństwowy w Czechach. Bartosz Kitliński biegnąc na dystansie 800 m zajął drugie miejsce, a reprezentacja Polski drużynowo wygrała zawody. BAS