Historyczny mecz

Rodzinne zdjęcie uczestników pierwszych w historii pięściarskich zawodów w Mełgwi

Pierwsze w historii Mełgwi zawody pięściarskie uświetniły Gminny Dzień Sportu. Głównym wydarzeniem imprezy było spotkanie towarzyskie, w którym ekipa Płomienia Minkowice, prowadzona przez miejscowego trenera Marka Szeremetę, zmierzyła się z drużyną „Reszty Świata”, złożoną głównie z zawodniczek i zawodników KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Avii Świdnik i Gwarka Łęczna. Niezwykle ciekawy mecz 19:13 wygrali goście.

Pomysł zorganizowania meczu przez klub z Minkowic, działający od niespełna roku i gminę Mełgiew, na terenie której się mieści, zrodził się kilka miesięcy temu podczas spotkania Tomasza Majchera i Krzysztofa Basińskiego, działaczy Lubelskiego Związku, z przedstawicielami najmłodszej sekcji pięściarskiej na Lubelszczyźnie i wójtem Mełgwi Ryszardem Podlodowskim.

Prezes Płomienia, Przemysław Zieliński i pozostali członkowie zarządu klubu: Sylwester Bereza, Jadwiga Szeremeta, Maciej Banaszek oraz trener Marek Szeremeta, a także wójt, stanęli na wysokości zadania i plany zamienili w czyny! Organizatorom z pomocą pośpieszyli również: samorząd województwa, marszałek Sławomir Sosnowski oraz wicemarszałek Krzysztof Grabczuk, a także Starostwo Powiatowe w Świdniku, ze starostą Dariuszem Kołodziejczykiem i wicestarostą Waldemarem Białowąsem.

Płomień mógł liczyć również na wsparcie imprezy przez Gminny Ośrodek Kultury oraz kilka miejscowych firm m.in. Okręgową Stację Kontroli Pojazdów Jacków 95, Przedsiębiorstwo Wielobranżowege Orkanika czy Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach.

Dopisała pogoda oraz kibice, którzy licznie zgromadzili się w parkowym amfiteatrze, by obejrzeć zmagania bokserów. Choć w ringu swoje umiejętności prezentowali przede wszystkim bardzo młodzi zawodnicy i zawodniczki, na brak emocji narzekać nie można było. Podobać mogły się zarówno walki pań, choćby pojedynek juniorek – świdniczanki Julii Olszowy z Emilią Nowakowską z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, ubiegłoroczną srebrną medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, jak i panów. W kategorii +80 kg kadetów dzielnie z Patrykiem Lewczukiem z Ostrowca Św. walczył Bartłomiej Prus. W drugiej rundzie świdniczanin, występujący w barwach zespołu gospodarzy, zainkasował potężny prosty rywala i pojedynek zakończył się przed czasem.

Najlepszym zawodnikiem w zespole Pomienia wybrano Bartłomieja Zaborka. Podopieczny trenera Marka Szeremety, ku wielkiej radości miejscowych kibiców, pokonał 2:1 walczącego po już raz 18. w ringu Kacpra Lipca z Gwarka Łęczna.

– Dziękuje pięknie wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tego meczu. Największe słowa podziękowania kieruję pod adresem pana wójta Ryszarda Podlodowskiego, który okazał się być wielkim przyjacielem sportu i pięściarstwa – mówi tygodnikowi trener Marek Szeremeta, „ojciec” bokserskiego zamieszania w gminie Mełgiew.

Redakcja „Nowego Tygodnia” była patronem medialnym pięściarskiego meczu: Płomień Minkowice – Reszta Świata. MAG

Płomień Minkowice – Reszta Świata 13:19

54 kg: Weronika Rożek – Natalia Kaniewska 0:3 (1:2)
54 kg: Agnieszka Skiba – Wiktoria Dziekan 1:2 (2:4)
48 kg: Julia Olszowa – Emilia Nowakowska – wygrana Nowakowskiej przez RSC 3 (3:6)
48 kg: Rafał Zieliński – Jakub Stojek walkower (3:8)
54 kg: Patryk Dudek – Igor Włoszek 1:2 (4:10)
54 kg: Bartłomiej Zaborek – Kacper Lipiec 2:1 (6:11)
+80 kg: Bartłomiej Prus – Patryk Lewczuk wygrana Lewczuka przez KO w 2. rundzie (7:13)
69 kg: Bartłomiej Flak – Dawid Włoszek 3:0 (9:14)
69 kg: Karol Burzak – Michał Ożga 0:3 (10:16)
81 kg: Mateusz Drogomirecki – Kacper Ozygała 0:3 (12:17)
+91 kg: Wojciech Budzyła – Mateusz Molendowski 1:2 (13:19)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here