Hojny dar od serca

Aula Caritas, gdzie odbyło się podsumowanie akcji, z trudem pomieściła wszystkich wolontariuszy biorących udział w zbiórce

Ponad 120 tysięcy złotych udało się zebrać podczas tegorocznej, jubileuszowej zbiórki dla podopiecznych lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.


5 czerwca w auli Caritas na Podwalu odbyło się podsumowanie X edycji akcji „Twój Dar Serca” dla Hospicjum. W tegorocznej akcji wzięło udział 141 placówek szkolnych z Lublina i z województwa lubelskiego. – Bardzo dziękuję nauczycielom i opiekunom, którzy angażowali się w „Dar serca”. Ta akcja będzie trwała, dopóki będziemy mieć siłę i ochotę, ją koordynować. Zachęcam do kolejnych edycji – mówiła podczas finałowego koncertu Elżbieta Nawrot, dyrektor Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie, które organizowało i nadzorowało zbiórki.

– Jesteście ekskluzywną częścią tej bardzo licznej grupy dzieci i młodzieży naszego województwa, ponieważ rozumiecie, że nie żyjecie tylko sami dla siebie. To, że tacy jesteście, że dostrzegacie wokół siebie drugiego człowieka, jest ogromną zasługą waszych nauczycieli i rodziców – mówiła do zebranych Teresa Misiuk, lubelski kurator oświaty.

Szkoły biorące udział w zbiórce dla lubelskiego Hospicjum organizowały u siebie różnego rodzaju wydarzenia w celu zebrania jak największej sumy dla podopiecznych hospicjum.

– Staraliśmy się angażować wszystkich uczniów do pomocy. Byli bardzo chętni. Zorganizowaliśmy kiermasz domowych ciast, sami też wykonywaliśmy plakaty informujące o akcji „Dar Serca” – mówi Julia Jońska uczennica klasy drugiej w XX III LO im. Nauczycieli Tajnego Nauczania. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup leków, środków higienicznych, materiałów opatrunkowych oraz na naprawę i kupno niezbędnego sprzętu medycznego. (EM.K.)

Oddała prezent

Niedawno dla hospicjum 1500 złotych przekazała mała Julka z Włodawy. Były to pieniądze zebrane dla niej na prezent na I komunię św. W załączeniu kartka wysłana przez dziewczynkę do hospicjum – z Facebooka.