Przed homilią zjedz śniadanie

Świat lubelskiego biznesu ceniącego wartości chrześcijańskie gościć będzie w najbliższą środę, 7 marca świetnego polskiego kaznodzieję ks. Piotra Pawlukiewicza. Spotkanie zorganizowane przez Towarzystwo Biznesowe Lubelskie odbędzie się w hotelu Focus przy alei Kraśnickiej 80 i zostanie poprzedzone biznesowym śniadaniem o godz. 7.20.


Spotkanie ma mieć charakter zamknięty, tj. można w nim wziąć udział po wykupieniu biletu w cenie 40 zł. Aby wziąć w nim udział, niekoniecznie trzeba posiadać czy zarządzać firmą, produkować coś lub sprzedawać, poszukiwać nowych kontraktów, chociaż do takich osób przede wszystkim są adresowane cyklicznie organizowane śniadania towarzystw biznesowych.
Swój udział należy wcześniej zgłosić pod addres: m.osiej@towarzystwabiznesowe.pl Można też szukać kontaktu przez stronę na FB „Spotkanie Otwarte dla przedsiębiorców z ks. Piotrem Pawlukiewiczem” czy kontaktując się – przez Internet.
O 7.40 rozpocznie się wystąpienie ks. Piotra Pawlukiewicza. O 8.30 będzie krótka prezentacja zaproszonych firm, a od 9.15 przewidziano rozmowy kuluarowe. Najważniejszy uczestnik czyli ks. P. Pawlukiewicz, jest jednym z najlepszych kaznodziejów w Polsce. Dla zgromadzonych w Lublinie przedsiębiorców wygłosi kazanie na temat duchowości i zasad, jakimi katolik – biznesmen powinien kierować się w pracy zawodowej. Wskaże, w jaki sposób stosować zasady życia chrześcijańskiego w firmie, czy w przedsiębiorstwie.
Ks. Piotr Pawlukiewicz jest zdecydowanie nietuzinkową postacią Kościoła katolickiego. Obecnie w Internecie są dostępne jego kazania odnoszące się do różnych obszarów życia zwykłego polskiego katolika – mówi w nich o miłości, śmierci, odwadze, życiowych decyzjach. Homilie są treściwe, a Pawlukiewicz w jasny sposób formułuje w nich odpowiedzi na dziesiątki pytań, które stawia przed każdym człowiekiem codzienność.
Ksiądz P. Pawlukiewicz jest kanonikiem gremialnym Kapituły Metropolitalnej Warszawskiej, jest autorem wielu książek o tematyce religijnej. Poza ukończeniem studiów z teologii pastoralnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (uzyskał tytuł doktora), ma za sobą studia z zakresu homiletyki, a więc praktycznej nauki głoszenia kazań, które odbył w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, oraz studia z zakresu retoryki – czyli nauki pięknego i sprawnego wysławiania się – które odbył na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Monika Skarżyńska