Hrubieszowska bije Lubelską

Zapytaliśmy kilkunastu chełmian, która ulica w Chełmie jest najdłuższa. – Lubelska, Rejowiecka – słyszeliśmy najczęściej. Otóż okazuje się, także ku naszemu zdziwieniu, że pod tym względem palmę pierwszeństwa ma ul. Hrubieszowska.


O najkrótszej ulicy w Chełmie pisaliśmy przed kilkoma tygodniami. To Wileńska licząca zaledwie 34,5 m. Kolejne miejsca zajęły: Jatkowa i Rybna – po 37,7 m, Przechodnia – 51,7 m, Wąska – 65 m i Jasna – 74,6 m.

Która zaś jest najdłuższa? Może Lubelska, która ciągnie się od Ronda Dmowskiego do wejścia do parku z Bazyliką NNMP? Właśnie na Lubelską najczęściej wskazywali nasi rozmówcy, ale pojawiały się też inne typy: Rejowiecka i Kolejowa. Ale racji nie mieli.

Jak nas poinformował Grzegorz Zarzycki z Gabinetu Prezydenta Chełma najdłuższa ulica w mieście to Hrubieszowska. Ma ona 3 800 m. Kolejna pod względem długości jest Lubelska – 3 560 m (wikipedia błędnie podaje 3 800 m). Trzecie miejsce zajmuje Wojsławicka (2,96 km), czwarte Metalowa (2,71 km). Piąta jest Rejowiecka (2,68 km), szósta Pszenna (2,61 km), siódma Kolejowa (2,43 km), ósma Okszowska (2,24 km), dziewiąta Fabryczna (2,12 km), a dziesiąta Ogrodowa (2,03 km). – Podobnie jak poprzednim razem, przy podawaniu najkrótszych ulic w mieście, zastrzegamy, że są to przybliżone dane – mówi Grzegorz Zarzycki. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here