Hulajnogą do kościoła?

Hulajnogi pozostawione na chodniku utrudniają dotarcie do kościoła

„Hulajnogowy śmietnik” jeden z operatorów tych jednośladów postanowił zafundować mieszkańcom pod kościołem pw. Świętego Krzyża na lubelskich Bronowicach. – Nie wiem czemu ma to służyć. Starszym osobom znacznie utrudnia się dotarcie do świątyni. Miejskie służby powinny coś z tym zrobić! – skarży się „Nowemu Tygodniowi” jeden z naszych Czytelników, pokazując zdjęcie hulajnóg na alejce prowadzącej do kościoła.


O zostawianych w różnych miejscach w mieście hulajnogach elektrycznych pisaliśmy już wielokrotnie. Niedawno, w ścisłym centrum Lublina m.in. w rejonie dworca PKS przy alei Tysiąclecia czy na Krakowskim Przedmieściu, zostały wydzielone specjalne parkingi dla hulajnóg elektrycznych.

Niestety, w innych dzielnicach takich miejsc wciąż nie wyznaczono, jednoślady są porzucane i ustawiane gdzie popadnie, znacznie utrudniając ruch pieszym. Tak jest m.in. na wspomnianej alejce prowadzącej do kościoła pw. Świętego Krzyża, na co skarżą się okoliczni mieszkańcy. – Przecież nikt z nas nie będzie dojeżdżał hulajnogą do kościoła, a pozostawione w tym miejscu pojazdy utrudniają tylko przejście do świątyni – denerwują się parafianie. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here