I etap zakończy się w Lublinie!

Peleton Tour de Pologne ponownie zawita do Lublina! W odróżnieniu od tegorocznej edycji Kozi Gród będzie w 2022 roku metą, a nie startem I etapu. Wyścig rozpocznie się 30 lipca w Kielcach, a zakończy 5 sierpnia w Krakowie.


Oficjalna prezentacja trasy nadchodzącej edycji Tour de Pologne odbyła się w sobotę. – Nadszedł dzień, na który czekali wszyscy kibice Tour de Pologne. Wcześniej niż zwykle chcemy pokazać Wam to nad czym pracowaliśmy od kilku miesięcy – przekazał  Czesław Lang, dyrektor generalny wyścigu.

Pierwszy etap z Kielc do Lublina przez Józefów nad Wisłą (lotna premia) oraz Kazimierz Dolny (pierwsza premia górska III kategorii w Wylągach) będzie miał długość 221 km i zakończy się finiszem pod górę na ulicy Lubartowskiej, tuż przed Bramą Krakowską!

Po raz kolejny kolarze zawitają także do Chełma i Zamościa. W tym pierwszym mieście zaplanowano start II etapu, a w drugim metę. Lubelszczyznę tour opuści dopiero 1 sierpnia. Trzeci etap o długości 230 km rozpocznie się bowiem w Kraśniku, skąd przez Janów Lubelski i Leżajsk kolarze pomkną do Przemyśla.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, kolarze będą musieli rywalizować na dość urozmaiconej trasie, na której nie zabraknie krótkich, stromych i decydujących podjazdów. Kluczowym punktem wyścigu będzie indywidualna jazda na czas (VI etap: Szaflary – Bukovina Resort), z przewyższeniem 415 metrów! BAS

Trasa 79. Tour de Pologne UCI WorldTour

I etap 30 lipca Kielce – Lublin (220,9 km)
II etap 31 lipca Chełm – Zamość (203,9 km)
III etap 1 sierpnia Kraśnik – Przemyśl (229,7 km)
IV etap 2 sierpnia Lesko – Sanok (176,8 km)
V etap 3 sierpnia Łańcut – Rzeszów (205 km)
VI etap 4 sierpnia Szaflary – Bukovina Resort (15,4 km)
VII etap 5 sierpnia Valsir, Skawina – Kraków (175 km)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here