I jak tu nie kochać psa?!

4 października corocznie obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 23 z ul. Podzamcze w Lublinie zorganizowali zbiórkę karmy dla psów i kotów. Zebrano ponad 55 kilogramów pożywienia dla czworonogów, które trafiło do podopiecznych Fundacji Animals!
Uczniowie przekazali karmę przedstawicielom fundacji z ul. Kalinowszczyzna, którzy zawitali podczas uroczystego apelu do szkoły z suczką Sisi. Nie mogło zabraknąć na nim przedstawienia z wierszykami oraz piosenkami o zwierzętach, m.in. „I jak tu nie kochać psa”, wykonanej nie tylko przez klasę II, która przygotowała występ artystyczny, ale i pozostałych uczniów szkoły.
Tuż po zakończeniu części artystycznej rozstrzygnięto konkurs plastyczno-literacki pt: „Opowiem Ci o moim zwierzątku”. Nagrody za prace plastyczną otrzymali: Sandra Kosiarska (II f), Martyna Pielecka (III d), Katarzyna Perzyńska, Zuzanna Góra (II c), Orest Padalka (IV a), Julia Donica, Małgorzata Stalka (II d), Filip Sar (III b), Iga Lewandowska (V c), Kacper Pasek (II b).

Wyróżnienia trafiły do Adama Szachtsznajdera (II c), Agnieszki Giemzy (II f), Leny Galant, Mieszka Nowackiego (II a), Sary Niewiadomskiej (III c), Fabiana Iwanka, Jagody Szymańskiej (III b), Jakuba Stachniewicza (II d), Kuby Tyzo i Emilii Wieczorek (II c). Nagrody za prace literacką zdobyli z kolei: Natalia Jackowska (III e), Adam Bieniek (II d) i Tomasz Horbaczewski (IV d). KB