I ty możesz zostać młodym inżynierem!

Jak zbudować niezwykłe roboty lub tworzyć niesamowite światy z wykorzystaniem języka programowania? To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na dzieci w ramach nowej edycji Akademii Młodego Inżyniera w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym! Pierwsze zajęcia startują już 24 lutego!


Akademia Młodego Inżyniera to cykl warsztatów z robotyki i programowania skierowanych do dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Obejmuje 12 spotkań, w czasie których dzieci nauczą się m.in. budowy robotów z klocków LegoWeDo oraz poznają podstawy programowania w języku Scratch i Python. W programie również Minecraft EDU, czyli specjalna wersja gry wykorzystywana do nauki w szkołach na całym świecie.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu na dwóch poziomach zaawansowania.

– Nasze zajęcia znakomicie odpowiadają na współczesne potrzeby edukacyjne. Ciekawy i różnorodny program warsztatów gwarantuje nie tylko dobrą zabawę, ale przede wszystkim pobudza dziecięcą kreatywność, uczy rozwiązywania problemów z różnych dziedzin nauki oraz współpracy z innymi. – podkreśla Agnieszka Antolak, koordynator Akademii w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Szczegółowe informacje, warunki udziału oraz program zajęć dostępne są na stronie: http://www.lpnt.pl/dla-dzieci BS