Ich CV robi spore wrażenie

W zespole LUK Politechniki zagra 31-letni Neven Majstorovic, który w 2019 roku wywalczył mistrzostwo Europy z drużyną Serbii!

O tym, że w zespole siatkarzy pierwszoligowej LUK Politechniki Lublin przed nowym sezonem, w którym zespół ma bić się o PlusLigę, dojdzie do kilku spektakularnych transferów, informujemy na łamach tygodnika już od blisko dwóch miesięcy. Klub jednak dopiero w ubiegłym tygodniu oficjalnie rozpoczął ujawnianie personaliów graczy, którzy mają zapewnić drużynie awans. Już na początek huknął jak z armaty!


Po tym, jak 37-letni Michał Ruciak, który z reprezentacją Polski sięgnął po złoty medal Mistrzostw Europy (2009), zajmował z narodową drużyną trzecie lokaty w Lidze Światowej i ME (2011), a w 2012 wygrał LŚ, choć był dogadany z LUK Politechniką, ostatecznie wybrał ofertę beniaminka PlusLigi Stali Nysa, działacze lubelskiego klubu musieli poszukać nowego libero. I szybko znaleźli, w dodatku równie utytułowanego co Ruciak, także mistrza Europy, zwycięzcę LŚ i… byłego gracza Czarnych Radom! Mowa o 31-letnim Nevenie Majstoroviciu, który ma na swoim koncie ponad 100 występów w reprezentacji Serbii. Z narodowym zespołem w 2019 roku sięgnął po złoto ME, a trzy lata wcześniej wygrał LŚ!

O tym, że nowym atakującym LUK Politechniki będzie 27-letni Szymon Romać, informowaliśmy już dwa miesiące temu!

W swojej klubowej karierze Majstorović reprezentował Crąvene Zvezdę Belgrad, z którą sięgał po mistrzostwo, wicemistrzostwo i brązowy medal kraju oraz dwukrotnie po Puchar Serbii, Partizana Belgrad, z którym zdobył wicemistrzostwo i brązowy medal Serbii, a także CS Acrada Galati (wywalczył srebrny medal Mistrzostw Rumunii, jak również Superpuchar Rumunii).

Przez ostatnie dwa sezonu Majstorović reprezentował barwy rumuńskiego SCMU Krajowa, z którym w ligowych rozgrywkach zajmował drugie i trzecie miejsce.

W piątek LUK Politechnika Lublin poinformowała także, że nowym atakującym zespołu został 27-letni Szymon Romać.

Absolwent SMS-u w Spale od sezonu 2018/2019 występował we francuskiej Ligue B w drużynie Cambrai VB. Romać jest brązowym medalistą Ligi Europejskiej. Dwukrotnie był mistrzem Polski juniorów z Czarnymi Radom (w 2010 i w 2011 roku, gdy otrzymał dwa wyróżnienia: MVP i najlepiej przyjmującego turnieju). Równolegle występował w juniorskiej reprezentacji kraju. Zanim wyjechał do Francji, zdążył w 2018 r. z PGE Skra Bełchatów wygrać PlusLigę. BS