Idealne 20 stopni

Ruszyła kampania społeczna „20 stopni dla klimatu”, w której Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. wraz z innymi dostawcami ciepła systemowego w Polsce zachęca mieszkańców do niemarnowania ciepła. Zmniejszenie o jeden stopień temperatury w domu może przełożyć się nawet na 5-8% oszczędności na rachunkach za ogrzewanie. W ten sposób zadbamy także o środowisko, zmniejszając emisję CO2 z produkcji ciepła o 1 mln ton rocznie, a zużycie węgla o 450 tys. ton!


– Badania wykazują, że mieszkania w Lublinie są przegrzewane, zmiany wymagają również inne zwyczaje związane z korzystaniem z ciepła. Obniżenie temperatury w domu nawet o 1 st. wpłynie korzystnie na nasze zdrowie oraz na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery Niższa średnia temperatura w domu odbije się także pozytywnie na naszym domowym budżecie. 1 stopień mniej to zmniejszenie wysokości rachunków za ciepło o około 5-8 proc. – mówi Teresa Stępniak-Romanek, rzecznik LPEC i podkreśla, że mieszkańcy Lublina w dużej mierze nauczyli się już racjonalnie korzystać z wody czy energii elektrycznej, ale wciąż marnują sporo ciepła.

Ponad połowa lublinian przegrzewa swoje mieszkania, utrzymując średnią temperaturę na poziomie co najmniej 22 st.C. Tymczasem według lekarzy w okresie jesienno-zimowym temperatura w ogrzewanych pomieszczeniach nie powinna przekraczać 20-21 st.C. Szczegółowe informacje o kampanii znajdują się na stronie www.20stopni.pl.

RD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here