Idzie nowe na Wieniawie

Patryk Al-Swaiti, nowy prezes Lublinianki

Lublinianka, najstarszy klub sportowy Koziego Grodu, obchodzący w tym roku 100-lecie istnienia, ma od czwartku nowego prezesa. 1 lipca Krzysztofa Gila zastąpił Patryk Al-Swaiti.
Kim jest nowy sternik lubelskiego klubu?


– Facetem, który ma duże ambicje i chce dużo zdziałać w piłce – mówi w rozmowie dla klubowego fan page Patryk Al-Swaiti. – Dostrzegłem, że jest u nas w mieście klub, który potrzebuje nieco innego podejścia. Pochodzę z Lublina. Liznąłem troszeczkę piłki, nie wybiłem się jako zawodnik, ale z futbolem mam styczność każdego dnia. Nie mam doświadczenia w prowadzeniu klubu, ale zarządzałem w kilku firmach – zarówno w Lublinie, jak i za granicą. Poza tym studiowałem na uniwersytecie piłkarskim UCFB Wembley w Londynie. To dało mi bardzo dużo realnej wiedzy na temat zarządzania w piłce nożnej. Ponadto pracowałem w kilku akademiach piłkarskich, m.in. w Akademii Lecha Poznań w Londynie, a także w agencjach piłkarskich. Ludzie, którzy ze mną pracują, wiedzą, że mogą na mnie liczyć. Nie jestem osobą, która chce tylko zarządzać. Przede wszystkim jestem osobą, która działa – dodał Patryk Al-Swaiti.

Nowy prezes zapowiada prawdziwą rewolucję na Wieniawie. – Bo klub ma bardzo wielki, niewykorzystany potencjał. Chcemy wyjść do ludzi. Chcemy, by Lublinianka dobrze się kojarzyła mieszkańcom miasta, aby utożsamiali się z nią. Niestety przez ostatnich kilka lat to trochę zanikło. To ma być rodzinny klub, miejsce spotkań i miłego spędzania czasu. Jest kilka programów, które chcemy zrealizować w tym zakresie. Będziemy współpracować z wieloma podmiotami. Ponadto podjęliśmy działania, by zawiązać Klub Biznesu, zrzeszający lokalnych przedsiębiorców. W założeniu przyszli członkowie tego klubu będą łożyć pewne kwoty na Lubliniankę, a w zamian otrzymają znakomite narzędzie, jakim będą kontakty i możliwości biznesowe. Tą drogą będziemy generować dodatkowy budżet, który będzie dostępny dla klubu – przyznał Patryk Al-Swaiti.

Piłkarze powalczą o awans do III ligi

Kadrowa rewolucja czeka przed nowym sezonem IV-ligowy zespół piłkarzy. Drużynę, która ma walczyć o awans do III ligi poprowadzi 44-letni Robert Chmura, wychowanek Lublinianki, były motorowiec i dyrektor sportowy Akademii Motoru, ostatnio pracujący w Powiślaku Końskowola.

Drużynę Lublinianki w letniej przerwie wzmocni kilku piłkarzy. W wygraniu IV ligi ma pomóc między innymi Tomasz Brzyski, wychowanek Lublinianki, były reprezentant Polski i mistrz kraju z warszawską Legią, który nie wyklucza także, że zasiądzie w klubowym zarządzie. „Brzytwa” próbował ściągnąć do Lublina z Chełmianki, drugiej ekipy III ligi, drużyny w której występował w ostatnim sezonie i zdobył dla niej 10 goli, m.in. Grzegorza Bonina, Dawida Skoczylasa (9 bramek) oraz Michała Wołosa. Ci jednak zdecydowali się na pozostanie w Chełmie.  BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here