II liga futsalu LZPN rozlosowana

W sobotę, 9 grudnia, rozpoczną się rozgrywki II ligi futsalu, organizowane przez Lubelski Związek Piłki Nożnej. W pilotażowej edycji do rywalizacji przystąpi osiem zespołów. W większości są to drużyny klubowe, na co dzień występujące w rozgrywkach piłki nożnej jedenastoosobowej. Nie zabrakło także przedstawicieli amatorskich lig halowych ze Świdnika i Lublina.


Liga zostanie rozegrana systemem każdy z każdym i potrwa do 18 lutego. W pierwszej kolejce zaplanowanej na najbliższą sobotę zagrają: 17.00 – Victoria Dywany Łuszczów – LTS Futsal Team Piaski, 17.45: LKS Wierzchowiska – Power-Dach LKS Biskupice, 18.30: MW Sport MKS Siedliska – MOORE Futsal Team Lublin, 19.15: NEO.NET Futsal Team – Uczniowski Klub Sportowy DYS. Wszystkie mecze będą rozgrywane w hali sportowej im. Polskich Olimpijczyków przy Zespole Szkół w Piaskach. Rywalizacja będzie prowadzona w oparciu o przepisy futsalowe. Mecze potrwają 2 x 12 minut efektownego czasu gry.
– Cieszymy się, że do ligi w jej pierwszej edycji zgłosiło się aż osiem zespołów. To świadczy o tym, że futsal staje się coraz bardziej popularny. Chcemy jeszcze bardziej promować tą odmianę piłki nożnej. Staramy się, aby liga miała należytą oprawę. Do współpracy przy tym projekcie pozyskaliśmy partnera. Jest nim firma IBRA, która wyprodukowała specjalną spersonalizowaną piłkę na rozgrywki. Na drużyny czekają jeszcze inne niespodzianki. Zapowiada się ciekawa rywalizacja. Mistrz grupy lubelskiej II LF uzyska prawo gry w turnieju barażowym o awans do grupy południowej I Ligi Futsalu. Rywalami będą mistrzowie lig prowadzonych przez Śląski i Łódzki ZPN. Dwa najlepsze zespoły z tego turnieju barażowego wywalczą awans na zaplecze ekstraklasy – powiedział Jacek Kosierb, koordynator rozgrywek II ligi futsalu LZPN.
Jeszcze w tym roku zostaną rozegrane eliminacje wojewódzkie do Halowego Pucharu Polski. Na turniej, który zostanie rozegrany w sobotę 16 grudnia w Piaskach, pozostały już tylko dwa wolne miejsca. Zgłoszenia należy kierować na futsal@lzpn.pl Szczegółowych informacji na temat eliminacji udziela Jacek Kosierb pod nr. tel. 601413856. Zwycięzca w styczniu 2018 roku otrzyma prawo udziału w meczu 1/32 Finału Pucharu Polski.