II LO najlepszą szkołą w powiecie

Na podstawie wyników osiągniętych przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w powiatowych konkursach przedmiotowych stworzony został ranking najlepszych szkół w roku szkolnym 2018/2019. Zwyciężyło II LO w Krasnymstawie.

– Tegoroczne wyniki zmagań uczniów z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego znalazły swe bezpośrednie odzwierciedlenie w omawianym rankingu. Pierwsze miejsce zajęło II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Krasnymstawie, które wyprzedziło I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie – informuje Tomasz Kliszcz z krasnostawskiego starostwa.

Trzecie miejsce w rankingu zajął ZSP nr 2 w Krasnymstawie, a tuż za podium znalazł się ZSP w Żółkiewce. Co ciekawe II LO dość zdecydowanie pokonało I LO. Liceum im. Norwida zdobyło w rankingu 73 punkty, a Liceum im. Jagiełły 57.

Dyrektorzy zwycięskich szkół odebrali dyplomy z rąk Witolda Boruczenki, przewodniczącego rady powiatu w Krasnymstawie. O odpowiednią oprawę artystyczną wydarzenia zadbały podopieczne krasnostawskiego MDK: Oliwia Burdan i Ania Błaszczak. (k)