IKEA coraz bliżej

W przyszłym tygodniu, 25 października odbędzie się uroczystość wkopania kamienia węgielnego pod budowę IKEA, długo oczekiwanego w Lublinie sklepu z branży meblarskiej i artykułów dekoracyjnych. Centrum przy Al. Spółdzielczości Pracy będzie dziesiątym w Polsce i jednym z blisko 400, jakie Szwedzi posiadają w 50 krajach na świecie.
Budową sklepu w Lublinie, którego otwarcie zaplanowano na trzeci kwartał przyszłego roku zajmie się gliwicka spółka P.A. Nova. IKEA, szuka już pracowników do nowego sklepu.
Najważniejsze stanowiska menadżerskie i kierownicze już zostały obsadzone. Pod koniec listopada i na początku grudnia rozpocznie się rekrutacja na stanowiska pracownicze i specjalistyczne.
W IKEA w Lublinie zatrudnienie znajdzie około 220 osób. Zainteresowani mogą aplikować przez stronę internetową firmy.
– Tam też można zobaczyć filmy z pracownikami, którzy opowiadają o IKEA. Jest też kilka ważnych informacji, które każdy ubiegający się o pracę w IKEA musi znać – mówi Monika Kosińska, dyrektor lubelskiego sklepu.
Obecnie na 25-hektarowej działce przy al. Spółdzielczości Pracy trwają roboty ziemne. W przyszłym tygodniu, 25 października obędzie się uroczystość wkopania kamienia węgielnego pod budowę sklepu.

– W tym momencie rozpocznie się też kampania komunikacyjna w Lublinie. Wiemy, że IKEA jest oczekiwana od dawna przez mieszkańców, że jeżdżą do naszych sklepów do innych miast. Tym bardziej cieszymy się, że będziemy mogli być na miejscu. Chcemy być dobrym sąsiadem dla lublinian i mieszkańców regionu – dodaje dyrektor Kosińska.
Sklep IKEA to większa część centrum handlowego, które powstanie przy Al. Spółdzielczości Pracy. Cały kompleks ma liczyć aż 57 tys. mkw. powierzchni handlowej. Znajdą się w nim lokale około 70 najemców, m.in. supermarket sieci Intermarche, Świat Książki, Euro RTV AGD, sklep sportowy Martes Sport oraz Rossmann. IKEA Centers ma być otwarty nieco później niż IKEA, bo w czwartym kwartale 2017 roku.
Budowę centrum można podglądać na żywo w internecie na stronie: http://www.kameraikealublin.pl
KB

NIESPODZIANKA W CENTRUM MIASTA Wkrótce IKEA utworzy w centrum Lublina wspólną przestrzeń, w której mieszkańcy będą mogli zapoznać się z jej dokonaniami w branży meblarskiej i artykułów dekoracyjnych. W tym miejscu będzie można się wiele dowiedzieć nie tylko o produktach IKEA, ale także o historii IKEA i planach firmy związanych z Lublinem. Poszukujący pracy w IKEA będą mieli okazję do porozmawiania o możliwości zatrudnienia w sklepie, który powstaje przy Al. Spółdzielczości Pracy i będzie otwarty w trzecim kwartale 2017 roku. Jak zapewniają przedstawiciele IKEA, wspólna przestrzeń (to na razie nazwa robocza) nie będzie Kuchnią Spotkań IKEA (na zdjęciu), cieszącą się w Warszawie od kilku miesięcy ogromnym zainteresowaniem, ale wiele elementów z tego projektu ma szansę znaleźć się w Lublinie.