IKEA dla Lublina

Do 5 lutego lublinianie mogą zgłaszać własne propozycje działań i zmian, które chcieliby przeprowadzić w swoim mieście. Jest to element programu „Projekt w Sąsiedztwie”, którego głównym celem jest wybranie i zrealizowanie projektu społecznego, odpowiadającego na realne potrzeby mieszkańców.
Od października ubiegłego roku IKEA, której sklep powstaje przy Al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie, prowadzi w naszym mieście cykl spotkań z Radą Sąsiedzką, którą tworzy grupa ponad dwudziestu zaangażowanych społeczników, reprezentantów fundacji, stowarzyszeń, organizacji i instytucji lokalnych. W ten sposób firma chce poznać potrzeby mieszkańców i odpowiedzieć na nie, realizując wybrany projekt społeczny.
– W IKEA dążymy do tego, by jakość codziennego życia wszystkich ludzi, na których mamy wpływ, była coraz lepsza. Dlatego chcemy stać się dla mieszkańców Lublina dobrym sąsiadem, który nie tylko oferuje funkcjonalne rozwiązania wyposażenia domu w przystępnych cenach, ale również inspiruje, włącza się w życie lokalnej społeczności i wspiera inicjatywy dla niej ważne. Zachęcam wszystkich lublinian do zgłaszania swoich pomysłów na działania, które mogą przynieść pozytywne zmiany. Wierzymy, że wspólnie możemy zrobić wiele dobrego dla miasta i jego mieszkańców – mówi Agata Czachórska, specjalista ds. komunikacji korporacyjnej IKEA Retail w Polsce.

Zgłaszane pomysły powinny służyć jak największej liczbie osób oraz być zgodne z priorytetowymi obszarami zaangażowania społecznego firmy, takimi jak edukacja, rozwój, zdrowie i prawidłowe warunki życia dzieci i młodzieży, ekologia i ochrona środowiska, życie w domu w sposób przyjazny planecie, domownikom i innym ludziom.
Swoje pomysły może zgłosić każdy pełnoletni mieszkaniec Lublina, korzystając z informacji i formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie IKEA.pl/dlalublina.
Termin zgłaszania pomysłów mija w niedzielę 5 lutego.
Na podstawie pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców Rada Sąsiedzka podczas kolejnych spotkań wspólnie z przedstawicielami IKEA oraz Instytutu na rzecz Ekorozwoju, opracuje trzy projekty społeczne. Będą one przedstawione na tzw. wysłuchaniu publicznym, podczas którego mieszkańcy Lublina będą mogli zapoznać się z nimi i zdecydować, na który z nich zagłosują. Następnie na stronie IKEA.pl/dlalublina zostanie uruchomiony internetowy system do głosowania.
Z końcem wiosny poznamy zwycięski projekt, na który IKEA Lublin przeznaczy 100 tys. złotych. Jego realizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku.
Szczegóły dotyczące „Projektu w sąsiedztwie” oraz formularz zgłoszeniowy wraz z podstawowymi informacjami na temat przyjmowanych pomysłów znajdują się na IKEA.pl/dlalublina.

Trwa rekrutacja do lubelskiego sklepu

IKEA prowadzi również rekrutację do lubelskiego sklepu. Firma zatrudni około 200 osób.
Obecnie IKEA poszukuje do pracy kierownika i specjalisty ds. planowania czasu pracy, pracowników technicznych oraz sprzedawców (w wymiarze pracy 1/2, 3/4 lub pełny etat).
Zainteresowane osoby mogą aplikować poprzez stronę internetową ikea.pl
KB