IKEA na finiszu – otwarcie pod koniec sierpnia

Wszystkie drogi, chodniki i ścieżki rowerowe wokół sklepu IKEA oraz sąsiadującej z nim galerii handlowej, która zostanie otwarta w IV kwartale, są już gotowe. W ubiegłym tygodniu trwały ostatnie prace przy budowie parkingów.

Dobiega końca budowa sklepu IKEA w Lublinie. Zgodnie z zapowiedziami dziesiąty w Polsce, a drugi pod względem wielkości po wrocławskim, market szwedzkiej sieci otwarty zostanie już za kilka tygodni, pod koniec sierpnia!

Sklep IKEA nie tylko z zewnątrz prezentuje się okazale

Sama budowa IKEA w Lublinie, w odróżnieniu od planów, przebiegła w błyskawicznym tempie. Kamień węgielny pod wyczekiwany od wielu lat w naszym mieście sklep szwedzkiego potentata wmurowano 25 października ubiegłego roku. Po niespełna 10 miesiącach sklep IKEA przy al. Spółdzielczości Pracy, w którym zatrudnienie znalazło blisko 240 osób, jest już prawie gotowy.
Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe na zewnątrz, a także w samym sklepie (między innymi przygotowanie showroomu, czy zaaranżowanej ekspozycji z produktami szwedzkiej firmy).
IKEA nie zdradza jeszcze dokładnej daty otwarcia sklepu, ale wiadomo już że pierwsi klienci zrobią zakupy w nowym markecie pod koniec sierpnia.
Nieco później, bo w połowie IV kwartału, uruchomione zostanie całe centrum przy Spółdzielczości Pracy, największy obiekt handlowy we wschodniej Polsce.
Na powierzchni 57 tys. mkw, oprócz IKEA znajdzie się blisko 70 sklepów i punktów usługowych, w tym między innymi supermarket sieci Intermarche, Świat Książki, Euro RTV AGD, sklep sportowy Martes Sport oraz Rossmann.
KB

Miejskim autobusem pod same drzwi IKEA

Do Centrum Handlowego IKEA będzie można bezpośrednio dojechać miejskimi autobusami linii nr 23 i 42, które dzisiaj kończą swój bieg przy ul. Paderewskiego. IKEA nie planuje uruchomienia dodatkowego specjalnego transportu.
W momencie uruchomienia sklepu IKEA trasa obu autobusów miejskich zostanie przedłużona przez ul. Wojtasa, Do Dysa i al. Spółdzielczości Pracy do ul. Kupieckiej, gdzie przy sklepie została zbudowana nowa pętla i przystanek Kupiecka IKEA.