IKEA Lublin pomaga lekarzom i ratownikom medycznym

Łóżka, materace, kołdry, pościel, koce i garnki od sklepu IKEA Lublin trafiły w przedświątecznym tygodniu do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 oraz Szpitala Neuropsychiatrycznego im. Prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie

Sklep IKEA w Lublinie zaangażował się w pomoc lokalnej służbie zdrowia. Do szpitali i stacji pogotowia ratunkowego trafiły elementy wyposażenia, które ułatwią medykom odpoczynek i regenerację w czasie pracy. Są to między innymi łóżka, materace, kołdry i pościel.


Dodatkowo, w ramach ogólnopolskiej obywatelskiej inicjatywy @Wzywamyposilki, do której przyłączyła się IKEA, pracownicy IKEA Food, przygotowują obiady dla personelu medycznego. Wszystko po to, aby okazać solidarność i wsparcie dla osób, które ratują zdrowie i życie ludzi, walcząc z koronawirusem.

Pomoc IKEA trafiła do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie, któremu przekazano łóżka dla personelu medycznego. Dzięki temu lekarze będą mogli wypocząć podczas wielogodzinnych dyżurów pełnionych przy pacjentach. Wśród dostarczonych rzeczy są także: garnki, pościel oraz koce. Przekazane produkty IKEA będą służyć lekarzom, ale z części z nich skorzystają także pacjenci przebywający na oddziałach.

Kolejną wspieraną placówką jest Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie, w którym zorganizowany ma być oddział zakaźny dla pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, mającymi podejrzenie lub stwierdzenie koronawirusa. IKEA, przekazując łóżka, materace oraz pościel, pomogła stworzyć dla tego oddziału 20 kompletnych miejsc noclegowych dla personelu, który na czas epidemii będzie nocował w szpitalu.

– Wszyscy znaleźliśmy się w sytuacji, która wymaga od nas szczególnej troski o innych. Jesteśmy częścią lokalnej społeczności, dlatego zaangażowaliśmy się w pomoc na rzecz pracowników służby zdrowia z naszego regionu. To oni są pierwszą linią frontu w walce z epidemią. Realizując naszą inicjatywę, chcemy im podziękować i okazać wsparcie – mówi Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA w Lublinie.

IKEA zadbała także o personel ratownictwa medycznego, przekazując potrzebne produkty do sześciu Stacji Pogotowia Ratunkowego z regionu. Rzeczy trafiły do stacji w Lubartowie, Ostrowie Lubelskim, Kocku, Piaskach, Łęcznej oraz Lublinie (Bronowice). Wśród przekazanych produktów znalazły się m.in.: ręczniki, poduszki, łóżka oraz sofa. Dzięki temu uda się zorganizować miejsce, w którym ratownicy medyczni znajdą chwilę wytchnienia i odpoczynku podczas pełnionych dyżurów.

Ale to nie wszystko. Sklep IKEA w Lublinie bierze także udział w ogólnopolskiej akcji @Wzywamyposiłki, w ramach której dostarczane są obiady dla pracowników służby medycznej z naszego regionu. W ramach tej współpracy, pracownicy IKEA Food od poniedziałku do soboty dziennie przygotowują do 100 posiłków, które dzięki pomocy wolontariuszy trafiają do personelu medycznego. KB