IKEA rekrutuje

Budowa sklepu IKEA przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie trwa od kilku miesięcy. Otwarcie zaplanowano na trzeci kwartał tego roku, a już teraz ruszył drugi etap rekrutacji, dzięki której zatrudnienie znajdzie ok. 200 osób. Będą zarabiać co najmniej 3200 zł brutto miesięcznie.
Kogo poszukuje IKEA Lublin? Kolejny etap rekrutacji obejmuje między innymi dział sprzedaży i logistyki. Firma poszukuje osób z różnymi kompetencjami oraz doświadczeniem w zależności od stanowiska.
– Dla IKEA to ludzie są najważniejsi – to oni ją tworzą. Dlatego firma przykłada ogromną wagę do procesu rekrutacji. Poszukujemy osób, które podzielają wartości stanowiące fundament naszej marki – osób, które są szczere, otwarte, które dobrze się czują w pracy zespołowej i dla których urządzanie wnętrz jest pasją. Bardzo ważne jest dla nas również, by osoby zainteresowane pracą w naszym sklepie miały naturalną łatwość kontaktu z klientami, potrafiły aktywnie wchodzić z nimi w rozmowę i uważnie wsłuchiwać się w ich potrzeby – mówi Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA Lublin. – W IKEA wszyscy pracujemy nad realizacją wspólnej wizji tworzenia lepszych warunków codziennego życia dla wielu ludzi, w tym oczywiście naszych pracowników. Między innymi właśnie dlatego od 1 stycznia 2017 zwiększyliśmy stawkę minimalną w naszych sklepach do 20 zł brutto za godzinę. Ta podwyżka obejmuje oczywiście również pracowników IKEA Lublin – dodaje Kosińska.
Jak wygląda proces rekrutacji? Pierwszy krok to przesłanie listu motywacyjnego i życiorysu (CV) za pośrednictwem systemu rekrutacyjnego IKEA (ogłoszenia na stronie IKEA.pl/Lublin w zakładce oferty pracy).
– Wszystkie otrzymane dokumenty będą szczegółowo analizowane przez rekruterów. Każdy z kandydatów zostanie poinformowany o wyniku tego etapu – mówi Agata Czachórska, specjalista ds. komunikacji korporacyjnej IKEA Retail w Polsce. W przypadku wybranych stanowisk będzie prowadzony wywiad video (polegający na nagraniu krótkiego filmu z odpowiedziami na wyświetlone pytania). Jeśli kandydat przejdzie pomyślnie przez pierwsze etapy procesu, zostanie zaproszony na rozmowę, której celem jest dokładne poznanie umiejętności i sprawdzenie, czy są zgodne z wymogami niezbędnymi do pracy na wybranym przez niego stanowisku.
W przypadku stanowisk kierowniczych oraz niektórych stanowisk specjalistycznych kolejnym etapem rekrutacji mogą być testy kompetencyjne, które weryfikują umiejętności werbalne i numeryczne kandydatów. Przy rekrutacji na niektóre stanowiska w IKEA stosuje także metodę assessment center, która służy ocenie umiejętności poprzez pracę w grupie.
– Rekrutacja do lubelskiego sklepu IKEA prowadzona będzie w niecodziennym miejscu o nazwie IKEA Spotkajmy się przy ul. Krakowskie Przedmieście 55, II piętro. Jest to przestrzeń stworzona specjalnie do celów rekrutacji w taki sposób, aby zminimalizować stres związany z rozmową kwalifikacyjną – dodaje Czachórska.KB