IKEA wprowadza kolejne udogodnienie dla swoich klientów

Przed sklepem IKEA w Lublinie pojawiły się samochody dostawcze na minuty największej w Polsce sieci carsharingowej Traficar. Dzięki temu klienci mogą wynająć auta i samodzielnie dowieźć swoje zakupy do mieszkania. Samochody na minuty to nie jedyne udogodnienie, na jakie mogą liczyć zwolennicy szwedzkich mebli. IKEA przygotowała też dodatkowe usługi dla klientów spoza Lublina i tych, którzy chcą zaoszczędzić na czasie.


– IKEA na bieżąco wprowadza rozwiązania, które mają na celu ułatwić i uprzyjemnić zakupy. Cieszę się, że nasi klienci będą mogli skorzystać z carsharingu. To bardzo funkcjonalne i ekologiczne rozwiązanie. Szacuje się, że jeden samochód używany w tej usłudze, w zależności od intensywności użytkowania, może zastąpić od 8 do 20 aut prywatnych, istotnie przyczyniając się do poprawy jakości powietrza w miastach – mówi Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA w Lublinie.

Klienci sklepu IKEA w Lublinie, którzy będą chcieli skorzystać z usługi TrafiCargo, mają do dyspozycji 4 samochody marki Renault Kangoo Van. To auta dostawcze, które pomieszczą nawet popularną szafę PAX. Ich przestrzeń bagażowa ma wymiary 110x120x190 cm, a z rozłożonymi siedzeniami nawet 290 cm długości, pojemność do 4,6 m3 i ładowność do 800 kg. Oznaczone samochody czekają na klientów w wyznaczonym miejscu na parkingu, w części od al. Spółdzielczości Pracy (parking B, rząd 01).

Dostawcą usługi wypożyczenia aut na minuty jest firma TRAFICAR Sp. z o.o. Aby wypożyczyć samochód, trzeba najpierw zarejestrować się na stronie www.traficar.pl lub pobrać aplikację na telefon z systemem Android lub iOS i dokonać rejestracji bezpośrednio w aplikacji. Z usługi można skorzystać po autoryzacji konta, która podyktowana jest koniecznością weryfikacji ważności prawa jazdy. Następnie należy odnaleźć samochód na mapie, zarezerwować go i w ciągu 15 min dotrzeć do auta. Aby otworzyć drzwi, trzeba zeskanować umieszczony na samochodzie kod QR. Od tego momentu użytkownik może korzystać z usługi. Aby zakończyć wynajem samochodu, należy zaparkować go w wyznaczonym miejscu pod sklepem IKEA.

Opłaty za korzystanie z aut dostawczych Traficar to 80 groszy za każdy rozpoczęty kilometr jazdy, 50 groszy za minutę jazdy i 10 groszy za minutę postoju. Koszty paliwa i opłaty za płatne strefy parkowania są już wliczone w cenę. Nie ma opłat abonamentowych, opłaty za rejestrację czy posiadanie konta. Kalkulację kosztów można sprawdzić na stronie www: www.traficar.pl/fees

Ale to nie wszystkie udogodnienia, na jakie mogą liczyć klienci sklepu w Lublinie. Warto wspomnieć o usłudze transportowej dla mieszkańców Zamościa i Siedlec. Klienci mogą korzystać z usługi „Zakupy przez Internet” i wybrać transport w preferencyjnych stawkach do tych lokalizacji w takiej samej cenie, jak na terenie Lublina, czyli już od 49 zł (przy zamówieniu o wadze do 50 kg).

Do Zamościa transport w promocyjnej cenie realizowany jest w środę i niedzielę, do Siedlec w środę i sobotę.

IKEA w Lublinie przygotowała także coś dla osób, które chcą zaoszczędzić na czasie. To usługa „zamów i odbierz”. Wystarczy wybrać produkty i zamówić je za pośrednictwem strony internetowej, a pracownik sklepu IKEA skompletuje zamówienie i przygotuje do odbioru. Opłata to tylko 29 zł, bez żadnych ograniczeń wagowych i ilościowych. To idealna opcja dla wszystkich, którzy są zdecydowani na konkretne produkty z asortymentu IKEA i chcą sprawnie wykonać zakupy bez konieczności chodzenia po sklepie. To także alternatywa dla osób, które planują zakupy w godzinach lub dniach, kiedy sklep jest nieczynny.