Ile będzie kosztować teatr?

Władze Chełma nie ukrywają, że nie mają pojęcia, ile będzie kosztować modernizacja młyna Michalenki, w którym ma powstać teatr. Mmimo to z inwestycji nie zamierzają rezygnować. – Jeżeli Chełm ma w przyszłości stać się rozwojowym miastem średnim, z perspektywami dla mieszkańców, musi rozwijać się na wielu płaszczyznach – komentuje Wojciech Wójcik, dyrektor gabinetu prezydenta Jakuba Banaszka.

Na początku czerwca władze miasta Chełm pochwaliły się, że otrzymały z Polskiego Ładu 61 mln zł na wsparcie realizacji pięciu inwestycji: rewitalizacji młyna Michalenki, rewitalizacji Parku Międzyosiedlowego, przebudowy deptaka, modernizacji miejskiego oświetlenia oraz termomodernizacji kilku szkół. O tym, ile dokładnie z tej kwoty ma zostać przeznaczone na konkretną inwestycję, miasto nie informowało. Tymczasem pewne jest, że co najmniej połowa, o ile nie znacznie więcej, z owych 61 mln zł potrzebna będzie na przebudowę młyna, w którym ma powstać teatr. Już pod koniec 2021 r. mówiło się o kwocie 30 mln zł. Tymczasem od początku roku materiały budowlane i stal drożały w zastraszającym tempie…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu papierowym i w wydaniu PDF z 25.07.2022 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here