„Ile mamy czekać?” 

W środę na placu Litewskim kilkuset kibiców Motoru domagało się nowego stadionu dla żużlowego klubu

To najczęściej zadawane pytanie przez kibiców sportu żużlowego w Lublinie dotyczące nowego stadionu, na którym mogliby oglądać swoich pupili. Sympatycy czarnego sportu,
w ubiegłą środę, najpierw z rana wystosowali list otwarty do prezydenta Krzysztofa Żuka, domagając się zdecydowanych działań, a wieczorem zorganizowali na placu Litewskim manifestację.

Przypomnijmy! Przed ostatnimi wyborami prezydent Krzysztof Żuk obiecał kibicom, że miasto wybuduje nowy stadion żużlowy. Koncepcję obiektu, który miałby być zlokalizowany w rejonie ul. Krochmalnej i Ciepłej, na terenach Lubelskiego Klubu Jeździeckiego prezydent przedstawił w połowie grudnia 2019 roku, tuż przed Bożym Narodzeniem. Minęło 2,5 roku i nie jest gotowy choćby projekt.

Zniecierpliwieni kibice zaczęli działać. W środę z rana wystosowali do prezydenta kilkustronicowy list otwarty (jego pełną treść można znaleźć m.in. na Facebooku na oficjalnym profilu Stowarzyszenia Kibiców Lubelskiego Żużla Speedway Euphoria), a wieczorem spotkali się na placu Litewskim, by podczas manifestacji upomnieć się o zrealizowanie obietnicy. Sympatycy czarnego sportu chcą przede wszystkim przyśpieszenia tempa prac, mających finalnie doprowadzić do budowy nowego stadionu.

Miasto poszukiwania firmy, która wykona projekt, rozpoczęło dopiero przed trzema miesiącami. W poprzednim tygodniu okazało się, że z trzech pracowni architektonicznych, które starają się o zlecenie, została tylko jedna. We wtorek Ratusz ujawnił jej nazwę. Nowy stadion może zaprojektować konsorcjum zawiązane przez poznańską pracownię Kavoo Invest i wrocławską spółkę Sybilski, Wesoły and Partners Constructions.

Do 5 lipca ma czas na złożenie wstępnej oferty. Jeśli konsorcjum wygra postępowanie będzie miało 18 miesięcy na przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej nowego obiektu nad Bystrzycą. Miasto szacuje, że budowa stadionu będzie kosztować ponad 200 milionów i zakończy się do końca 2026 r. MAG

PGE EKSTRALIGA

10. kolejka
Arged Malesa Ostrów – Betard Sparta Wrocław 34:56 * For Nature Solutions Apator Toruń – ZOOleszcz GKM Grudziądz 56:34
Niedzielne mecze: Fogo Unia – Motor Lublin i zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – Moje Bermudy Stal Gorzów zakończyły się po zamknięciu tego wydania.
1. Motor 9 19 (2) +104
2. Stal Gorzów 9 14 (2) +75
3. Fogo Unia 9 12 (0) -16
4. Apator 10 12 (2) +14
5. Włókniarz 9 10 (2) +40
6. Sparta 10 10 (1) +22
7. GKM 10 9 (1) -58
8. Arged Malesa 10 0 -181
W nastepnej kolejce – 3 lipca (niedziela): Motor Lublin – For Nature Solutions Apator.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here