Ile na trzynastki dla urzędników?

300 tys. zł w starostwie, ponad 200 tys. zł w mieście i ponad 100 tys. zł w gminie Krasnystaw – samorządy obdarowały swoich pracowników dodatkowymi, trzynastymi pensjami.

Marzec to zapewne ulubiony miesiąc wielu urzędników. To jedyny w roku miesiąc, w którym pracownicy urzędów dostają na konto dwie pensje, i to jedną po drugiej. Pierwsza to stałe wynagrodzenie za pracę, druga – tzw. „trzynastka”. Wysłaliśmy do wszystkich samorządów z terenu powiatu krasnostawskiego prośbę o informację, jaką kwotę dana gmina przeznaczyła na wspomniane „trzynastki” i ilu urzędników ją otrzymało.

Najwięcej, co nie jest niespodzianką, na dodatkowe wynagrodzenie wydało STAROSTWO POWIATOWE. To ok. 300 tys. zł podzielona na 93 pracowników, co daje średnią ok. 3,2 tys. zł.

MIASTO KRASNYSTAW wydało na trzynastki 215 tys. zł (pieniądze trafiły do 67 osób, średnia – również 3,2 tys. zł). Sporo na dodatkowe pensje dla swoich pracowników musiał wydać też samorząd GMINY KRASNYSTAW (120 tys. zł).

Oto dane, jakie otrzymaliśmy z innych gmin: FAJSŁAWICE na „trzynastki” dla urzędników przeznaczyły 148 tys. zł (pieniądze trafiły do 38 osób, średnia – 3,9 tys. zł), ŁOPIENNIK GÓRNY – 83 tys. zł na 25 osób (średnia – 3,3 tys. zł), SIENNICA RÓŻANA – 107 tys. zł na 34 osoby (średnio 3,1 tys. zł), RUDNIK – 74 tys. zł na 25 urzędników (średnio 2,9 tys. zł).

Marcin Zając, sekretarz gminy ŻÓŁKIEWKA, podał nam kwotę, jaką na trzynastki wydano w gminie nie tylko na urzędników, ale i pracowników szkół, ośrodka kultury czy Zakładu Usług Komunalnych. To w sumie 600 tys. zł na 155 osób, czyli średnio 3,8 tys. zł. Na naszego maila nie odpowiedziały gminy Kraśniczyn, Izbica i Gorzków. (Podane kwoty brutto). (kg)