Ile pieniędzy dostanie Chełm

Miasto Chełm w 2021 roku ma dostać więcej pieniędzy z budżetu państwa. Według podanych przez ministerstwo finansów informacji do miejskiej kasy, z tytułu subwencji oraz udziałów w podatku PIT i CIT, wpłynie ponad 10 mln zł więcej, niż w bieżącym roku. O ponad 28 mln zł więcej pieniędzy ma otrzymać Zamość…

Trwają prace nad projektem budżetu Chełma na 2021 roku. Dokument ma być gotowy najpóźniej do 15 listopada. Urzędnicy już wiedzą, na ile pieniędzy mogą liczyć ze Skarbu Państwa. Ministerstwo finansów przekazało samorządom wstępne dane, bez których nie da się zaplanować ani dochodów, ani wydatków. Urealnione kwoty resort poda dopiero w lutym przyszłego roku.

Ministerstwo obliczyło, że do miejskiej kasy w 2021 roku przekaże ponad 147 mln zł z tytułu subwencji ogólnej i około 70 mln zł z tytułu udziałów w podatku PIT. W bieżącym roku Chełm z budżetu państwa dostał 139 mln zł subwencji i 68 mln zł z PIT.

W ramach subwencji oświatowej resort zamierza przekazać 48,9 mln zł na szkoły i przedszkola oraz 69,3 mln zł na licea i technika, tj. odpowiednio o 1,7 mln zł i 0,7 mln zł więcej, niż w 2020 r. Miasto planuje też ponad 2,4 mln zł wpływy z tytułu podatków od osób prawnych.

Dla porównania miasto Zamość z tytułu subwencji ogólnej w 2021 roku ma dostać 171,1 mln zł oraz 74,5 mln zł z udziałów w PIT, czyli w sumie o 28 mln zł więcej od Chełma. Sama subwencja oświatowa, jaka ma zostać przelana do kasy Zamościa to 146 mln zł. Jest o ponad 27 mln zł wyższa od kwoty zaplanowanej na chełmskie szkoły i przedszkola.

Mniej pieniędzy natomiast dostanie Biała Podlaska. Subwencja ogólna to 138,1 mln zł, z czego 115 mln zł to część oświatowa. Udział w podatku PIT wyniesie 66,9 mln zł. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here