Ile słodyczy jest w cytrynie?

Uczestników wydarzenia witali naukowcy z Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS

W piątek 12 stycznia na UMCS odbyła się kolejna edycja Nocy Biologów. Podczas tej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej przeprowadzono różne wykłady i zajęcia, przybliżające warsztat pracy biologa.


Na zwiedzających czekało 6 wykładów, 3 wystawy, zajęcia terenowe oraz 27 projektów o charakterze zajęć laboratoryjnych, warsztatów lub pokazów. Podczas wielu z zaplanowanych zajęć organizatorzy umożliwili uczestnikom wstęp do laboratoriów i własnoręczne przeprowadzanie doświadczeń.
– „Noc Biologów” w ciągu ostatnich lat zyskała sobie wierne grono sympatyków i entuzjastów zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych mieszkańców Lubelszczyzny. W tym roku zainteresowanie zajęciami proponowanymi w ramach Nocy Biologów również jest bardzo duże – podkreśla Katarzyna Kozielewicz z biura prasowego UMCS.
Uczestnicy odkryli wraz z wykładowcami UMCS, co zagraża pszczołom i jakie niewidzialne życie kryje się wokół nas. Zbadali, ile słodyczy jest w cytrynie i zajrzeli w głąb czasu przez „lornetkę” skamieniałości. Dowiedzieli się też wielu ciekawych rzeczy o nasionach podróżnikach, roślinach zdobywcach i ich sieciach neuronalnych. MG