Ile za odpady?

Do przetargu gminy Żmudź na wywóz odpadów przystąpiły cztery firmy. Wkrótce okaże się, czy wzrosną stawki odbioru odpadów. Mieszkańcy powinni się z tym liczyć.

Dotychczas gmina Żmudź płaciła za tonę odpadów 664,20 zł, a stawka opłaty śmieciowej wynosiła 12 zł miesięcznie od mieszkańca. Stawka ta była podwajana, gdy okazywało się, że w danym gospodarstwie śmieci nie są segregowane. Umowa z dotychczasowym odbiorcą odpadów w gminie Żmudź – Zakładem „Azart” z Chełma kończy się. Gmina ogłosiła przetarg na świadczenie tych usług w latach 2021-2022.

W piątek, 13 listopada, upłynął termin składania ofert przez zainteresowane firmy. Było ich cztery: Gminny Zakład Obsługi Sp. z o.o., Dorohusk; PW Ewa Grzywna – Żmuda, Zawadówka; Zakład Azart Jan Kwiatkowski, Chełm; Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Magdalena Kicińska, Strupin Łanowy. Najniższą ofertę złożyła firma PW Ewa Grzywna – Żmuda.

Wkrótce okaże się czy, i o ile wzrosną opłaty mieszkańców gminy Żmudź za wywóz śmieci. Jeśli podwyższone stawki zostaną wprowadzone, to zaczną obowiązywać od stycznia przyszłego roku.

Na środę, 18 listopada, planowana jest sesja Rady Gminy Żmudź, na której radni przyjmą stawki podatków. To specyficzny, trudny rok – dla przedsiębiorców i dla rolników. Samorządowcy zdają sobie z tego sprawę. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here