Ile zarabiają w spółkach

Wiceburmistrz Krasnegostawu Krzysztof Sugalski i skarbnik miasta Patrycja Zdybel dorabiają w radach nadzorczych miejskich spółek. Wiemy też, kto jeszcze w nich zasiada i ile zarabiają prezesi.

Wiceburmistrz Krasnegostawu Krzysztof Sugalski jest członkiem rady nadzorczej miejskiej spółki – Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Funkcję tę objął, zanim jeszcze burmistrz Robert Kościuk powołał go na stanowisko swojego zastępcy. Sugalski jest wiceprzewodniczącym rady, za co każdego miesiąca dostaje wynagrodzenie w wysokości 979,78 zł brutto. Pracami rady kieruje z kolei Adam Bojarski, prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Zagrodzie. Jego dieta wynosi 1 026,43 zł przed opodatkowaniem. Z kolei prezes TBS, Radosław Rysak, co miesiąc kasuje 12 462,69 zł brutto.

Identycznej wysokości wynagrodzenie pobiera też prezes spółki KRASEKO, Robert Poniedziałek. Radzie nadzorczej przewodniczy Małgorzata Krzysztofiak, za co dostaje wynagrodzenie w kwocie 1 368,58 zł brutto. Wiceprzewodnicząca rady Grażyna Krzyżanowska ma dietę w wysokości 1 306,37 zł, a członkowie Robert Tubkowski i Krzysztof Zieliński, radny powiatowy – po 1 244,16 zł.

Z osób ze ścisłego kierownictwa Urzędu Miasta Krasnystaw w radzie nadzorczej dorabia nie tylko wiceburmistrz Sugalski. Przewodniczącą rady w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Krasnymstawie jest z kolei skarbnik miasta Patrycja Zdybel. Za kierowanie pracami rady dostaje dietę w kwocie 1 368,58 zł brutto. Wiceprzewodniczący Józef Madeja ma wynagrodzenie w wysokości 1 306,37 zł, a członkowie rady: Sławomir Grabiec, Tadeusz Janowczyk i Mirosław Panasiuk otrzymują po 1 244,16 zł. Z kolei prezes zarządu PGK Andrzej Kmicic co miesiąc kasuje po 12 770,96 zł brutto. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here