Impreza ponad dzieci

Wydawałoby się, że 31-latka z trójką dzieci ma poukładane w głowie. Niestety, nic bardziej mylnego. W ferworze zabawy i alkoholu „kochająca mamusia” zapomniała o odpowiedzialności.

Przerażone dzieci i skrajnie nieodpowiedzialna matka. W niedzielę w nocy (5 sierpnia około godz. 22) dyżurny krasnostawskiej komendy odebrał zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca gminy Siennica Różana – w jednym z domów pozostaje bez opieki trójka małoletnich, w tym niemowlę. Nie wiadomo, gdzie podziała się ich rodzicielka.

– Patrol, który pojechał na miejsce zastał rodzeństwo w wieku 7, 11 lat oraz najmłodsze dziecko mające 1 rok i 3 miesiące. Ojciec dzieci aktualnie przebywa za granicą – informuje kom. Piotr Wasilewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Pół godziny później 31-letnia matka wróciła do domu. Była nieźle wstawiona. Badanie alkomatem bełkoczącej matki wykazało u niej 1,5 promila alkoholu.

Jak ustalili policjanci, w dzień kobieta raczyła się alkoholem w domu, przy dzieciach, a wieczorem zostawiła je bez opieki i wyszła się zabawić, nie wysilając się nawet na tyle, by powiedzieć najstarszemu dziecku, kiedy zamierza wrócić.

Do czasu aż 31-latka całkowicie wytrzeźwiała, dziećmi zaopiekowała się jej kuzynka. Na tym jednak nie koniec, teraz sprawą matki-pijaczki zajmie się Sąd Rodzinny Nieletnich. (pc)