Inauguracji czas

Sportowe zaplecze gminy Wojsławice powiększyło się o nowy obiekt. Przy Szkole Podstawowej w Wojsławicach Kolonii powstało wielofunkcyjne boisko. Koszt jego budowy to ponad 300 tys. zł.

Przetarg na budowę boiska gmina ogłosiła jeszcze w ubiegłym roku. Oferty złożyło aż 11 przedsiębiorców, a najkorzystniejszą cenę – ok. 344 tys. zł – zaproponowała firma Torakol Rajmund Zalewski z Koszczał (woj. kujawsko-pomorskie). Znaczną część tej kwoty (70 proc.) pokryło dofinansowanie, jakie gmina otrzymała z ministerstwa sportu.

– Jesteśmy zadowoleni z pracy wykonawcy. Wszystko zrobiono zgodnie z procedurami – mówi wójt gminy Wojsławice Henryk Gołębiowski.

W czwartek, 7 października, obiekt uroczyście otwarto. Można na nim uprawiać tenis ziemny, piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. W godzinach pracy boiskiem zarządzać będzie szkoła, a od godziny 15 do zmroku oraz w weekendy i dni wolne od nauki Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, gdzie można zgłaszać chęć rezerwacji. Przynajmniej w tym roku gmina nie planuje pobierania opłat za korzystanie z boiska.

Kilka dni wcześniej, w niedzielę 3 października, dokonano również symbolicznego otwarcia nowej atrakcji turystycznej gminy. W Wojsławicach, przy ulicy Chełmskiej, w miejscu, gdzie biją naturalne źródła wody zorganizowano miejsce do wypoczynku i rekreacji. Projekt „Rewitalizacja naturalnych źródeł wody na ulicy Chełmskiej w Wojsławicach i utworzenie nowego miejsca rekreacji i wypoczynku” został zrealizowany przez Stowarzyszenie Rozwój i Odnowa Gminy Wojsławice.

Stowarzyszenie pozyskało na ten cel dotację w wysokości ok. 23 tys. zł w ramach współpracy z LGD Ziemi Chełmskiej. Swój wkład w to przedsięwzięcie miał również Urząd Gminy, który już zadbał o przygotowanie terenu. Zbudowano m.in. wygodne dojście do źródła, drewnianą studnię z żurawiem, wiatę ze stołem i ławkami; wydzielono również parking. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here