Informatyczny sukces ucznia Jagiełły

Patryk Suruło z I LO w Krasnymstawie zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie informatycznym „IT i Cyberbezpieczeństwo”, którego finał zorganizowany został w Warszawie podczas X Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej.

Aby po zaciętej finałowej rywalizacji Patryk Suruło mógł ostatecznie uplasować się w najlepszej „dwudziestce” konkursu w Polsce, wcześniej musiał przebrnąć przez ogólnopolskie eliminacje, w których wzięło udział prawie 3 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski! Do konkursu Patryka przygotował Marcin Wilkołazki, nauczyciel informatyki w I LO.

– Zakres tematyczny konkursu był bardzo szeroki i obejmował znajomość technologii internetowych i języków programowania, w tym m.in. Android, C, C++, Java, JavaScript, PHP, Assembler oraz zagadnień dotyczących gospodarki elektronicznej i cyberbezpieczeństwa – mówi Wilkołazki. Wydarzenie zainicjowane zostało przez Związek Banków Polskich, a konkurs zorganizował Instytut Rozwoju Kompetencji Społecznych i Warszawski Instytut Bankowości, w partnerstwie m.in. z firmami IBM i Microsoft oraz bankami: Pekao, ING, mBank oraz Bankiem Zachodnim WBK. (k)