Informatyka w jednym palcu

Michał Moń z klasy 3a I LO w Krasnymstawie, został finalistą ogólnopolskiego konkursu informatycznego „InfoSukces”, który odbył się na wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

Michała do konkursu przygotowywał nauczyciel informatyki Marcin Wilkołazki. Zanim został laureatem „InfoSukcesu”, uczeń I LO pokonał dwa poziomy ogólnopolskich eliminacji konkursu – Podczas kwalifikacji pierwszego etapu, korzystając ze środowiska programowania wizualnego Scratch, wykonał bardzo interesujący projekt opisujący wydruk mózgu, czyli eksperymentalną technologię pozwalającą na odczyt informacji związanych ze sposobem interpretacji pewnych słów lub zadań przez ludzki mózg – opowiada Marcin Wilkołazki.

Następnie w etapie rejonowym, rozgrywanym na Politechnice Łódzkiej, Moń zmierzył się z innymi licealistami podczas rozwiązywania zadań z zakresu informatyki z elementami logicznego myślenia. – Zadanie finałowe polegało natomiast na zaprogramowaniu w ograniczonym czasie gry komputerowej uwzględniającej określone przez jury konkursu funkcjonalności – dodaje nauczyciel I LO.

Konkurs organizowany był przez Politechnikę Łódzką pod patronatem Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Łódzkiego Oddziału ACM Chapters – Association for Computing Machinery. (k)