Inspirująca wizyta

Na spotkaniu w ratuszu „Przedsiębiorcze dzieciaki z SP nr 18 pytały prezydenta Krzysztofa Żuka m.in. o to, czy lubi swoją pracę, jaką ma w życiu pasję i czy dobrze mu się zarządza miastem

W ubiegłym tygodniu do ratusza przybyły „Przedsiębiorcze dzieciaki” ze Szkoły Podstawowej nr 18. Siedmiolatki samodzielnie poprowadziły konferencję prasową, podczas której solidnie przepytały prezydenta Lublina.


– Lublin jako nowoczesne, rozwijające się miasto będzie potrzebował przedsiębiorczych młodych ludzi, dlatego zdecydowanie popieram budowanie kreatywnych, otwartych na możliwości biznesowe postaw wśród najmłodszych mieszkańców Lublina. Projekty takie jak „Przedsiębiorcze dzieciaki” inspirują do twórczego myślenia, kształcąc nowe pokolenie lublinian – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

– Projekt zaczął się w marcu br. Udało nam się zrekrutować 17 placówek oświatowych z 361 dziećmi w wieku od 6. do 10. roku życia. Zakończenie projektu planujemy na czerwiec – tłumaczy Monika Król z Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości UM Lublin, koordynatorka projektu. Wszystkie działania w projekcie konsultowane są z Wydziałem Pedagogiki UMCS.

– „Przedsiębiorcze dzieciaki” będą spotykały się z osobami kreatywnymi i na własne oczy przekonają się, jak wygląda praca w lubelskich przedsiębiorstwach podczas wycieczek do takich firm, jak np. Intrograf, Apis, Pszczółka czy Lubella. Na spotkaniach z Koziołkiem Biznesmenem nauczą się kreatywnej zabawy: dowiedzą się m.in. co to jest biznesplan i czym jest przedsiębiorczość – dodaje. (EM.K.)