Integracja nad zalewem

4 czerwca nad zalewem Husynne odbył się Integracyjny Piknik Rekreacyjno-Wędkarski z okazji Dnia Dziecka. W imprezie wzięło udział prawie 200 dzieci, w tym kilkanaścioro z Ukrainy.


W zawodach wędkarskich, w grupie młodszej, pierwsze miejsce zajął Hubert Wingert, łowiąc także największą rybę zawodów – wzdręgę o dł. 26,7 cm. W grupie starszej najlepszy okazał się Łukasz Janiczuk. Po zawodach odbyła się część rekreacyjna z występem zespołu Kosmokwaki i grupy tanecznej z GOKiT. Chętni mogli wziąć udział w pokazie bokserskim i spróbować swoich sił z zawodowym pięściarzem – Michałem Soczyńskim.

Organizatorzy przygotowali również liczne zabawy z animatorem, zawody strzeleckie i wspinaczkowe, dmuchane zjeżdżalnie oraz pływanie kajakami po zalewie. Były też warsztaty malowania na szkle prowadzone przez pracowników i uczestników ŚDS „Cytrynka” w Dorohusku. Uczestnikom zapewniono posiłki, które przygotowały panie z KGW w Michałówce.

Organizatorami i sponsorami pikniku była Gmina Dorohusk, Zarząd Koła PZW Dorohusk, Grzegorz König i Karol König, Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów IPA Chełm, Koło Gospodyń Wiejskich w Michałówce, Środowiskowy Dom Samopomocy „Cytrynka” w Dorohusku, Gminna Biblioteka Publiczna w Dorohusku, Szkolne Koło Strzeleckie „Invictus” w Dorohusku, Open Bug – spływy kajakowe, Magdalena i Adam Błaszczakowie, Starostwo Powiatowe w Chełmie. (reb)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here