Internauci wybrali

Dom z Więckowic w gminie Zabierzów w powiecie krakowskim wygrał głosowanie internautów w kategorii nowych budynków jednorodzinnych

Lublin bez „Wyróżnienia internautów” w konkursie Fasada Roku 2019. Pierwsze nagrody przyznane w popularnym plebiscycie, organizowanym od 12 lat przez Baumit, przez głosujących on-line przypadły realizacjom w Białymstoku, Łodzi, Więckowicach koło Krakowa i Wrocławiu.


Do tegorocznej rywalizacji zgłoszono aż 226 elewacji z całej Polski, (w tym także trzy z ul. Koncertowej 28 w Lublinie), wszystkie będące wykończone w kompletnej technologii Baumit, przez którą rozumie się system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Rekordowa w historii konkursu ilość zgłoszeń z pewnością była dodatkowym utrudnieniem, ale internauci zrobili swoje i wyłonili elewacje, które w ich ocenie były najlepsze w 2019.

Głosowanie trwało od 1 maja do 31 października . Każda osoba, która w tym okresie odwiedziła stronę www.fasadaroku.pl, miała do rozdysponowania w sumie 5 głosów – po jednym w każdej kategorii. Po sześciu miesiącach wiemy już, które realizacje zdobyły „Wyróżnienie Internautów”.

W kategorii nowych budynków jednorodzinnych najwięcej głosów zebrał dom z Więckowic w gminie Zabierzów w powiecie krakowskim. Wśród nowych budynków wielorodzinnych największe uznanie internetowej społeczności zyskał łódzki budynek, przy ul. Lokajskiego.

II Liceum Społeczne w Białymstoku otrzymało wyróżnienie Internautów w kategorii „budynek po termomodernizacji”, a miejski żłobek w tym mieście przy ul. Oriona – w kategorii „budynek niemieszkalny nowy”. Budynek biurowy przy ul. Gajowickiej we Wrocławiu wygrał w kategorii „budynek po renowacji”

Budynek z ul. Lokajskiego w Łodzi wygrał wśród nowych budynków wielorodzinnych.

Czas na profesjonalne jury

Poznaliśmy wybory internautów. Przed nami zatem już tylko jedno rozstrzygnięcie – wyniki obrad jury, które wyłonią głównych triumfatorów konkursu. Oprócz tytułu Fasada Roku 2019 i finansowego bonusu w wysokości 10 000 zł, zwycięzcy automatycznie wejdą do rywalizacji na poziomie międzynarodowym, w której stawką będzie tytuł Europejskiej Fasady Roku i jeszcze wyższe nagrody pieniężne. Finał trzeciej już edycji Baumit Life Challenge odbędzie się 14 maja 2020 r. w hiszpańskiej Walencji. BS