Poszukując sposobu na zainwestowanie pieniędzy, wiele osób decyduje się na rynek nieruchomości. Nic dziwnego – domy, mieszkania, działki czy lokale usługowe zawsze będą potrzebne, więc posiadanie ich na własność daje duże szanse na zarobek. Warto jednak inwestować rozsądnie i pamiętać o względach bezpieczeństwa, aby mieć pewność potencjalnego zysku. W tym artykule omawiamy opłacalne inwestycje nieruchomości pochodzące od komornika i syndyka. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!
Z tego artykułu dowiesz się:
- dlaczego zakup nieruchomości od komornika i syndyka to dobry pomysł,
- jak kupić nieruchomość na licytacji lub przetargu,
- jak sprawdzić nieruchomość przed zakupem.
Nieruchomość z licytacji komorniczej lub przetargu syndyka – zalety
Wśród najważniejszych i kluczowych zalet z pewnością trzeba wspomnieć o cenie – jest ona znacznie niższa niż wartość rynkowa nieruchomości, więc istnieje szansa na tani zakup będący doskonałym krokiem do późniejszego zysku. Warto też pamiętać, że inwestowanie w nieruchomości sprzedawane przez komornika i syndyka wydaje się bezpieczne, ponieważ są one starannie zweryfikowane pod kątem prawnym.
Jak kupić nieruchomość od komornika?
Procedura jest całkiem prosta – wystarczy wybrać interesujące Cię obwieszczenie i zapoznać się z jego treścią. Dowiesz się z niego:
- gdzie zlokalizowany jest lokal,
- jaki ma metraż i stan techniczny,
- jaki jest numer jego księgi wieczystej,
- ile wynosi cena wywoławcza oraz wadium wymagane do wpłacenia przed licytacją.
Przetarg syndyka – na czym polega?
Zakup od syndyka wygląda bardzo podobnie – konieczna jest wpłata rękojmi oraz podanie swojej oferty cenowej za nieruchomość. W przypadku kilku oferentów organizowana jest licytacja, podczas której słownie podawane są propozycje kwot – wygrywa najwyższa.
O tym pamiętaj, inwestując w nieruchomości!
Niezależnie od tego, czy kupujesz od komornika, czy od syndyka, koniecznie zajrzyj do księgi wieczystej, gdzie znajdują się kluczowe dane prawne o nieruchomości, w tym ewentualne obciążenia hipoteczne, zobowiązania służebności czy dożywocia. Umów się też na oglądanie lokalu – tylko wtedy zyskasz pewność, że jest on tym, czego szukasz.
Artykuł sponsorowany