Inwestycja jest, bo radnego nie ma

Powiat chełmski wspólnie z gminą Chełm ma w tym roku remontować drogę przez Zagrodę, Uher i Depułtycze. Za inwestycję w imieniu byłego radnego Zdzisława Wronki podziękował Jarosław Wójcicki. A radny Andrzej Derlak stwierdził, że ta inwestycja doszła do skutku właśnie dlatego, że radnego już nie ma.

Jarosław Wójcicki na ostatnim w 2019 roku posiedzeniu sesji Rady Powiatu w trakcie interpelacji dziękował za wprowadzenie do budżetu remontu drogi biegnącej przez Zagrodę, Uher i Depułtycze. Powiat wykona ją wspólnie z gminą Chełm.

– Mieszkańcy długo czekali na tę inwestycję i ułatwi im to życie – mówił radny Wójcicki. – Główne podziękowania chciałbym przekazać od byłego radnego powiatowego Zdzisława Wronki, który wiele lat monitował o nią i wreszcie się doczekaliśmy.

Na podziękowania Wójcickiego zareagował Andrzej Derlak. – Również dziękuję za inwestycje w gminie Chełm, ale chciałbym rzucić na nie inne światło niż poprzednik (Wójcicki – przyp.red) – mówił radny. – Do inwestycji doszło nie dzięki poprzedniemu radnemu, a doskonałej współpracy, która się między gminą a starostwem nawiązała. I powiem więcej – droga powstaje dlatego, że radnego już nie ma.

Przypisując sukces sobie starosta Piotr Deniszczuk pogodził chyba radnych. – Nie chciałbym dzielić, czyja zasługa – czy wcześniejszych czy obecnych radnych. To zasługa wszystkich mieszkańców powiatu chełmskiego, że taką radę wybrali a zasługa radnych, że taki zarząd wybrali, że skutecznie tutaj działamy. Zgoda i współpraca buduje te drogi – skwitował. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here