IV Forum Olimpijczyków

Dreszerczycy mają się na kim wzorować i czerpać inspirację. Już po raz czwarty uczniowie II LO spotkali się z absolwentami szkoły na Forum Olimpijczyków.

(27 maja) Poza poznaniem absolwentów, społeczność II Liceum Ogólnokształcącego miała okazję do wysłuchania uczniów z wybitnymi osiągnięciami. W gronie prymusów znaleźli się uczniowie klas trzecich i drugich: Julia Łoś, Bartosz Kuliński, Karol Kuśnierz, Kamila Bochen, Kacper Kidała, Dawid Kozaczuk i Jakub Rak. Absolwentów reprezentowali:, Katarzyna Janicka – Radna Miasta Chełm, Zbigniew i Artur Zasadny – właściciele drukarni „SUNgraf”, oraz Michał Łokiński – tancerz klasy S w tańcach standardowych.

Rozmowa toczyła się o pasji i miejscu, jakie zajmuje ona w życiu młodego człowieka. Absolwenci mówili, z czego są dumni, zachęcali do wytrwałości w dążeniu do celu, wiary w siebie i otwartości na zmiany. Podkreślali istotę nauki języków obcych we współczesnym świecie. Był również czas na wspomnienia z czasów liceum…

Forum prowadzili Paulina Kłoczko, Kasper Suchecki oraz pomysłodawca przedsięwzięcia – Anna Martyniuk. W loży dziennikarskiej sprawdziły się Zuzanna Morlewska i Julia Barszcz. Spotkanie uświetnił występ Szkolnego Chóru „Rapsodia” pod batutą Krzysztofa Olejniczaka. (opr. sr)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here