Izbica ma swoją perełkę

W piątek 27 maja w Święto Samorządu Terytorialnego w Izbicy otwarto Centrum Turystyczno-Edukacyjno-Kulturalne. Uroczystość zgromadziła około 200 osób. Obiekt bez wątpienia jest perełką miasteczka.

Budowa kosztowała prawie 6 mln zł. Dokumentację projektową przygotował były włodarz gminy Izbica Karol Jerzy Babiarz, o czym nie omieszkał przypomnieć obecny burmistrz miasteczka Jerzy Lewczuk. Podziękował także swojemu poprzednikowi.

Izbica do tej pory nie miała żadnego budynku, w którym znajdowałby się ośrodek kultury. Taki obiekt od lat mieści się w Tarnogórze. Tam też znajdowała się gminna biblioteka, która już przeniosła się do budynku nowego Centrum. W obiekcie, oprócz ośrodka kultury, jest też sala widowiskowa, która pomieści ponad 300 osób. Burmistrz Lewczuk zadbał również o pomieszczenia z pełnym wyposażeniem dla rozwijającego się Koła Gospodyń Wiejskich w Izbicy. W centrum swoją siedzibę mają także strażacy ochotnicy z OSP KSRG w Izbicy. Na górnej kondygnacji są sale do różnych zajęć: tanecznych, plastycznych, muzycznych. – Wierzę, że ten budynek będzie miejscem spotkań młodzieży i będzie tętnił życiem – mówił na otwarciu burmistrz Lewczuk.

Włodarz Izbicy podziękował wszystkim, którzy mieli swój udział w inwestycji, w tym radnym obecnej i poprzednich kadencji. W otwarciu uczestniczyli m.in. wiceminister sprawiedliwości, Marcin Romanowski, poseł na sejm Teresa Hałas, starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, komendant powiatowy policji w Krasnymstawie nadkomisarz Szymon Mroczek, przewodniczący rady miasta i gminy Izbica, Janusz Dusznik oraz radni. Otwarcie Centrum było połączone z obchodami Dnia Samorządu Terytorialnego. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here